"Я хочу побудувати монастир для хлопців, які після війни захочуть духовно відродитися": історія херсонського капелана

Ексклюзивно

Максим Бервінов пішов до військкомату добровольцем у 2014 році, після окупації Криму Росією. Згодом прийняв сан священника та став капеланом. Зараз чоловік служить на Херсонському напрямку. Після перемоги України у війні планує побудувати монастир — духовно-реабілітаційний центр для військовослужбовців.

"Багато, знаєте, ненависті в серцях хлопців починає народжуватися, коли вони бачать своїх поранених та вбитих побратимів, коли вони бачать сім’ї загиблих своїх побратимів. Тоді у них виробляється ця ненависть до ворога. А це отруює їхню душу і потім дуже важко буде боротися з цим, коли прийде мирний час. І от саме задача капелана — врятувати їх. Щоб вони під час всього цього звірства, яке відбувається, самі не стали звірами, а залишились людьми", — розповів Максим Бервінов.

Суспільне Херсон

Капелан нині служить на Херсонському напрямку. До лав Збройних Сил України долучився десять років тому, коли Росія окупувала Крим. Був учасником Антитерористичної та Операції Об’єднаних Сил.

"Я пішов до військкомату добровольцем, хоча в цей час був послушником Свято-Миколаївського монастиря на Нафтогавані. Був при церкві, взяв благословення у настоятеля і пішов служити інструктором з бойової підготовки, а потім командиром гранатометного відділення. Після того, як відслужив, прийняв сан священника — спершу диякона, а потім священника, і вже як капелан поїхав у військо", — сказав Максим.

Суспільне Херсон

У 2016 році чоловік повернувся до Херсона, де очолював Херсонський обласний осередок громадської організації "Побратими України". Працював у комунальному підприємстві "Оберіг" – опікувався родинами загиблих та пораненими військовослужбовцями. Був настоятелем храму Різдва Богородиці у селі Дар'ївка на Херсонщині. У січні 2022 року Максим Бервінов знов уклав контракт та приєднався до лав Херсонської окремої бригади територіальної оборони. У перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну він разом із хлопцями забирав на складах зброю.

"Десь об одинадцятій – о пів на дванадцяту ми поїхали на склади отримувати зброю і десь через 20 хвилин вже авіація російська прилетіла. Почали обстрілювати. Благо, що вони просто кулеметами постріляли. Ні ракет не запустили, нічого — і полетіли. Ми встигли вивезти один "Камаз", — розповів чоловік.

Суспільне Херсон

Капелан також пригадав події, які стались у Херсоні у ніч на перше березня 2022 року.

"Комбриг тоді зібрав офіцерів і спитав: "Що будемо робити? Чи будемо захищати Херсон, чи давайте тоді людей розпускати?" І було вирішено все-таки вийти до Бузкового парку, інтернату з Комишан, Миколаївського та Бериславського шосе — на ці 4 напрямки. Самий трагічний, звичайно, був Бузковий парк", — сказав Максим Бервінов.

Суспільне Херсон

Три місяці чоловік жив в окупації, партизанив і переховувався. Потім йому вдалось виїхати до Миколаєва. Службу продовжив на Херсонському напрямку, а 14 листопада 2022 року повернувся до Херсона.

"Я хочу побудувати такий монастир — духовно-реабілітаційний центр для хлопців, які після повернення з війни захочуть духовно відродитися. Щоб це було десь на березі моря, щоб гарна природа була. Щоб людина, якщо загубиться у цьому житті, могла приїхати, побути там місяць, або два-три, віднайти себе і повернутися в суспільство, або, навпаки, залишитися в монашому служінні", — поділився планами капелан.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.