Херсонці за кордоном: фоторепортаж з мітингів та заходів з нагоди другої річниці вторгнення РФ

Ексклюзивно
Румунія, місто Констанца, мітинг до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото: @makskirilenko_com @voices322

Іспанія, Німеччина, Польща, Румунія — одні з країн Європейського союзу, які дали прихисток українським біженцям з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Херсонки, які зараз там перебувають, поділились з Суспільним фотографіями з мітингів та заходів з нагоди другої річниці вторгнення РФ та 10 річниці війни в Україні.

Херсонка Лілія Галицька, яка зараз мешкає у німецькому місті Ларі розповіла, 24 лютого 2024 року в місті, відбувся благодійний концерт за участі українців та ярмарок.

Німеччина, Ларі, уламки російських снарядів, захід до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Лілія Галицька

Також під час заходу збирали матеріали для окопних свічок та розпалювачів. Гроші, які зібрали на ярмарку — підуть на підтримку України.

Румунія, Констанца, українці йдуть вулицею з прапорами до російського посольства, 24 лютого 2024 рік. Фото надала жителька Нової Каховки Оксана. Автори: @makskirilenko_com @voices322

Жителька тимчасово окупованої Нової Каховки Оксана (прізвище не вказується з міркувань безпеки), яка тимчасово перебуває у місті Констанца в Румунії розповіла, що на мітингу зібралось понад 500 українців.

Румунія, Констанца, мітинг українців до другої річниці вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала жителька Нової Каховки Оксана. Автори: @makskirilenko_com @voices322

Жінки та діти, жителі тимчасово окупованих Олешок, Нової Каховки, Маріуполя, Бердянська та інших українських міст, які щодня потерпають від російських обстрілів, зібрались напроти російського посольства аби нагадати, що упродовж двох років армія РФ руйнує міста та села, грабує та намагається знищити українську ідентичність.

Румунія, Констанца, мітинг українців до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала жителька Нової Каховки Оксана. Автори: @makskirilenko_com @voices322

Херсонка Вікторія Кудря, наразі перебуває в Іспанії, у провінції Біскайа, місті Більбао. Разом з іншими українками вона взяла участь у заході. За її словами організатори підготували сім українських прапорів кожен з яких був завдовжки 10 метрів.

Іспанія, Більбао, мітинг до другої річниці вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Вікторія Кудря

Також люди самі приносили українську символіку. На заході були присутні понад 350 українців, також долучались і місцеві жителів.

У Польщі у місті Щецин разом з сином зараз проживає херсонка Наталія Шклярук. За її словами на мітинг, який організували на площі Солідарності зібралось близько тисячі людей, серед них — херсонці.

Польща, Щецин, українки з плакатами та прапорами на мітингу до другої річниці вторгнення РФ в Україну, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Наталя Шклярук

Біля пам’ятника "Янгол Свободи" українці поставили свічки загиблим на війні жінок та чоловіків — захисників України.

Польща, Щецин, українці йдуть ходою до мерії міста, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Наталя Шклярук

Також відбулась хода в напрямку мерії міста, щоб нагадати світовій громадськості про війну в Україні та необхідність підтримки нашої держави.

Німеччина, Хемніц, українці зібрались на площі для участі у мітингу до другої річниці вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Анна Томіліна

Анна Томіліна з донькою, виїхали з Херсона під час окупації РФ до міста Хемніц, що у Німеччині. Сьогодні разом з іншими українками, вони також були присутні на мітингу.

Німеччина, Хемніц, мітинг до другої річниці вторгнення РФ, 24 лютого 2024 рік. Фото надала Анна Томіліна

Посеред площі організатори виклали серце зі свічок у пам'ять про загиблих на війні захисників та цивільних внаслідок збройної агресії РФ.

Німеччина, Хемніц, серце зі свічок, які запалили на згадку про загиблих на війні в Україні, мітинг 24 лютого 2024 рік. Фото надала Анна Томіліна

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він додав, що це означає крах Мінських домовленостей.

За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

За даними ООН, станом на кінець листопада 2022 року у зв’язку з російським вторгненням в Україну загалом загинули чи дістали поранення близько 16,7 тисячі цивільних українців.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.