11 серпня у Києві Медіаплатформа "Вгору" презентувала документальний фільм "Нескорений Херсон". Героями стрічки стали журналісти видання, які фіксували все, що відбувалося в місті протягом півтора року від захоплення російськими військовими обласного центру: мітинги херсонців, окупацію та звільнення рідного міста, затоплення його через підрив Каховської ГЕС і щоденні обстріли. На презентації були кореспонденти Суспільного.
Скадовчанка Анна Бабич зараз живе у Києві. Жінка прийшла на прем'єру документального фільму "Нескорений Херсон".
"Це все настільки проникливо. Цей людський дух, ця нескореність, те, що вони не зламалися", — говорить жінка.
Фільм заснований на подіях, які відбувалися у Херсоні з початку повномасштабного вторгнення, розповіла директорка Медіаплатформи "Вгору" Ілона Коротіцина. "Фільм про роботу журналістів, про Херсон і херсонців, про те, яким було життя в Херсоні останні півтора року. Як наші журналісти це все документували, фіксували. І, власне, це історія нашими очима, як жило місто від окупації до звільнення, і зараз ці обстріли, підтоплення", — розповіла директорка. За словами режисера фільму Устина Данчука, головна задача була — вибудувати історію всього цього. Бо багато розповідей, багато відео, знімання — там терабайти цього матеріалу.
"Матеріали унікальні, бо це, по суті, журналісти, які стали свідками всіх подій, які відбувалися в Херсоні. Дистанціюватися неможливо, тому що я херсонець, і я це теж переживав, для мене це боліло", — говорить режисер.
У фільмі використані фото та відеоматеріали фотокореспондента "Вгору" Олександра Корнякова.
"Найскладніше — ти зараз у місті в постійному напруженні живеш, в очікуванні обстрілів. Буває по-різному — буває, ідеш і знаєш, що будеш знімати. А буває, просто ідеш містом — і з'явилися ці кадри", — згадує Корняков.
"Одна фотографія Сашина, де ми з дружиною тримаємо плакат на мітингу "Окупант, геть із Херсона" — вона пару разів виручала на в'їзді в Київ, коли перевіряють документи", — розповів глядач фільму.
В залі були присутні жителі Херсона, Голої Пристані, Скадовська, Каланчака, Нової Каховки. Люди говорили про те, що з кадрами фільму пережили знову біль і страх, свідками яких були. Але через усю кінострічку іде думка — Херсон нескорений, перемога буде за нами.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber