Двічі "на підвалі". У Новій Каховці попрощалися з волонтером, якого закатували до смерті російські військові

Ексклюзивно
. Сергій Федоренко, закатований російськими військовими волонтер з Нової Каховки Фото: Тетяна Євсєєва/Facebook

В тимчасово окупованій Новій Каховці на Херсонщині 12 січня попрощалися з волонтером Сергієм Федоренком. За свою проукраїнську позицію волонтер двічі побував "на підвалі" у російських окупантів. Після другого "візиту" не вижив. Він помер у лікарні від тяжких травм, які отримав під час полону в окупаційній поліції.

Про полон та смерть Сергія Суспільному розповіла Суспільному головна архітекторка Нової Каховки Тетяна Євсєєва.

"Я знала Сергія по мирному часу. Працювали поряд, зустрічались майже кожен день. Про Сергія почула, коли його перший раз узяли. Ролик російський, у якому його змусили зніматися, не бачила. Не знаю деталей, як він жив у окупації і боровся, але він герой!", — говорить Тетяна Євсєєва.

За її словами, Сергій Федоренко мав проукраїнську позицію, з патріотичних міркувань не виїхав із окупованої Нової Каховки. Він розвозив по місту питну воду, розшукував зниклих людей.

Влітку російські військові забрали Сергія "на підвал", били та примусили знятися в пропагандистському відеоролику, розповіла Суспільному новокаховчанка Наталія Боберська. Жінка працювала перукаркою. За словами жінки, російські військові змусили її готувати полонених до цих зйомок.

"Мене забрали з роботи, потім привезли мій інструмент, щоб я підстригла наших полонених хлопців, які сиділи там вже 4 місяці. Я стригла, кого скажуть. Бачила там Сергія. Думала, що він іде додому, а його готували до зйомок", — говорить новокаховчанка.

Після знімання ролика хлопця не відпустили. Дівчину, яку вони примусили записати відео, в той же день відпустили, розповіла перукарка.

"Шкода, що він після визволення не виїхав. Видно було, що гарна людина. Я сама виїхала наступного дня після того, як мене відпустили, бо вже знала, що вони забирають потім знову", — згадує Наталія.

Що відомо

  • Другий раз "на підвал" Сергій Федоренко потрапив 3 січня. Через тиждень стало відомо про його смерть.

Читайте також

"Я навчилася в’язати стрічки, ховаючи руки за спиною" – волонтерка розповіла, як на лівобережжі протидіють окупації

"На кожну дію окупантів була протидія". Активістка "Жовтої стрічки" про роботу в окупованому Херсоні

Обстріли Херсона не мають мети, це психологічний тиск на місцевих жителів — Єрін

Хліб коштує більше ніж 30 гривень, вершкове масло майже 700. Яка ситуація на тимчасово окупованій Херсонщині

324 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber