67-річний власник згорілого пансіонату Славік Акопян, який здавав в оренду будівлю, стверджує, що забезпечити приміщення заходами протипожежної безпеки за угодою мали орендарі. Він став третім підозрюваним у справі, кого взяли під варту на два місяці без права внесення застави.
Під час обрання запобіжного заходу у Київському районному суді 23 січня Акопян розповів, що є пенсіонером за віком, офіційної роботи не має та підробляє будівельником. Він має чотирьох дітей, є онуки. Від надання показів слідчому після затримання відмовився.
"Це, я вважаю, просто недбалість. Я некомпетентний чоловік, не зміг стежити, уся ця пожежна безпека, усе інше. Коли у нас була угода, вони зобов'язувалися, що самі усе це робитимуть. І у нас в угоді це вказується, цей пункт, що вони відповідають за усі ці параметри", — сказав Акопян в суді.
За словами Акопяна, на вулиці Нижній Гиївській у нього є два будинки. Один (за адресою вул. Нижня Гиївська, 150) був побудований самовільно та узаконений рішенням суду.
"Ми спочатку почали з цього будинку. Вони там лікували наркоманів... А цей будинок (де сталася пожежа, Нижня Гиївська, 150-Б — ред.) потихеньку почав будуватися. Вони мене так просто, як симпатичні люди, попросили: "Дай нам увійти, і потихеньку, поки розкрутимося...". А я у цей час буду здавати на експлуатацію. Вийшло так, що не встигли у цьому проміжку. Вийшло те, що вийшло", — сказав Акопян.
Суддя Світлана Колесник зауважила, що діяльністю пансіонату орендарі займалися з 2019 року: "Чого ж ви не встигли?". Вона намагалася з'ясувати, до яких органів для оформлення будинку за цей час власник звертався, але підозрюваний не відповів.
"Винний, винний, визнаю свою вину, що не встиг вчасно здати на експлуатацію. Я не хотів здавати (будинок), мене просто вмовили. Так вийшло", — сказав власник будинку.
За словами прокурора, власник згорілого будинку підвів до нього комунікації від іншого без дозволів і не мав проєкту будівництва. На питання щодо системи пожежогасіння Акопян відповів, що у першому будинку були два вогнегасники та система сповіщення в разі витоку, а у будинку, який згорів, нічого такого після будівництва не було. З його слів, забезпечити усім необхідним зобов'язувалися орендарі.
На засіданні суду Акопян просив відпустити його під домашній арешт. Він сказав, що за такого запобіжного заходу він міг би зібрати гроші й організувати поховання загиблих.
Адвокат Акопяна назвав підозру надуманою та безпідставною, сказав, що його підзахисний не має наміру тікати, хоче співпрацювати зі слідством, готовий здати закордонний паспорт, а паспорт громадянина України у нього вилучили під час обшуку.
"Акопян Славік Цолакович обґрунтовано підозрюється у тому, що, будучи власником вказаної будівлі, не забезпечив приміщення будинку засобами протипожежної безпеки у справному стані, системою оповіщення про пожежу та управління евакуації людей при пожежі, тобто грубо порушив правила пожежної безпеки, що спричинила виникнення 21.01.21 приблизно о 15:00 пожежі в пансіонаті "Золотий час", — йдеться у клопотанні прокурора.
Суд взяв Акопяна під варту на два місяці до 21 березня.
Що відомо
- У справі про пожежу у пансіонаті "Золотий вік", в якому загинули 15 людей, є четверо підозрюваних: власник будинку, орендар, дружина орендаря (фактична директорка закладу) та адміністратор. Їм інкримінують порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (ч. 2 ст. 270), яке передбачає покарання від трьох до восьми років ув'язнення.
- За даними слідства, орендарі Ольга та В'ячеслав Кравченки фактично керували закладом, де внаслідок пожежі 21 січня загинули 15 людей. Прокуратура вказує на те, що подружжя не подбало про пожежну безпеку у будинку, у приміщенні на двох поверхах, де жили понад 30 літніх людей, не було жодного вогнегасника.
- 45-річного орендаря В'ячеслава Кравченка Київський райсуд взяв під варту першим. Слідом за ним помістили до слідчого ізолятора на два місяці його дружину Ольгу.