Перейти до основного змісту

У Харкові суд виправдав вірянина баптистської церкви, який відмовився воювати

Офiцiйно

Житель Харкова після проходження ВЛК у липні 2024 року, де його визнали придатним до військової служби, відмовився від отримання повістки. Він пояснив, що з 2016 року є вірянином баптистської церкви "Благодать" і його релігійні переконання не допускають позбавляти життя інших людей, а також, що, згідно з вірою, він не може тримати зброю в руках.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду Харкова від 19 березня.

Згідно з документом, 8 липня 2024 року харківець, який працює провідним інженером-радіофізиком в Радіоастрономічному інституті НАН України, прибув до ТЦК, де пройшов військово-лікарську комісію. За її результатами його визнали придатним до військової служби.

"У цей же день він відмовився за власними переконаннями від отримання повістки про виклик та подальшого відправлення у розпорядження командира курсів підготовки й підвищення кваліфікації. Працівники ТЦК довели до відома обвинуваченого текст повістки й задокументували відповідним актом відмову від її отримання", — йдеться у вироку суду.

Під час судового засідання, харківець пояснив, що з 2016 року є вірянином церкви "Благодать" та надав довідку від релігійної організації.

Його релігійні переконання безумовно не допускають позбавляти життя інших людей, брати до рук зброю, навіть для самозахисту або з навчальною метою, а також носити військову форму і складати військову присягу. Він міг би погодитися на альтернативну (невійськову) службу за умови, якби вона мала цивільний характер і не вимагала носити зброю.

Також обвинувачений повідомив, що працює у Радіоастрономічному інституті, який виготовляє радіолокації для Державної прикордонної служби.

"Тому обвинувачений вважає, що не підлягає мобілізації ще і тому, що працює у критично важливій для оборони галузі. Керівництво інституту за місцем його роботи з травня 2024 року намагалося забезпечити бронювання працівників, проте цю процедуру не було завершено. Переконаний, що виконуючи свою професійну функцію у тилу, він є значно ефективнішим і може зробити більший внесок у забезпечення обороноздатності країни, ніж на полі бою", — зазначено у вироку.

Під час судового засідання як свідок був допитаний пресвітер релігійної організації, яку відвідує обвинувачений. Він підтвердив, що надав обвинуваченому довідку для надання до ТЦК, але там її приймати відмовилися. Також він благословляє вибір тих вірян, які відмовляються від військової служби з міркувань християнського сумління.

Суд врахував те, що чоловік дотримувався правил військового обліку, самостійно з'явився до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії та визнав чоловіка невинуватим та виправдав, йдеться у вироку.

Виходячи з викладеного, суд оцінює дії обвинуваченого не як кримінально каране ухилення від призову на військову службу за мобілізацією, а як спосіб здійснення свого права на сумлінну відмову від такої служби в умовах незабезпечення державою можливості її заміни альтернативною (невійськовою).

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції