17 березня близько 23:12 росіяни влучили безпілотниками по навчальному закладу в Печенігах Чугуївського району.
Армія РФ застосувала два БпЛА типу "Шахед", повідомив начальник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.
Сталося загоряння даху навчального закладу та спортивної зали на площі 62 кв. метрів.
За попередніми даними облпрокуратури, для атаки війська РФ застосували БпЛА "Герань-2".
На перших поверхах закладу під час ударів перебував охоронець, він не постраждав, розповів Суспільне Харків голова Печенізької громади Олександр Гусаров.
Під удари росіян потрапив ліцей у Печенігах, де взимку відкрили підземний освітній простір. За словами Гусарова, у закладі — три великих наскрізних пробоїни, розбите скління та інші пошкодження.
"Зараз нам треба підлатати покрівлю, щоб зберегти заклад, щоб він далі не затікав, не руйнувався. Сапери ще обстежать на наявність вибухонебезпечних предметів, щоб ми потім могли вже спокійно наводити лад і займатися покрівлею", — сказав очільник громади.
Там працювала селищна рада, ЦНАП, у тому приміщенні видавали гуманітарну допомогу. Ми тільки відновили заклад після влучань 2022 року коштом донорів, партнерів. Повністю відремонтували дах, вхідну групу, замінили близько 90 вікон, зробили класне укриття — воно вціліло. Там був навчальний простір, щоб наші діти долали освітні втрати. Словом, потихеньку приводили заклад до ладу, і тут нам такий подарунок.
Директорка ліцею Оксана Помиляйко говорить, що укриття під ліцеєм пошкоджень не зазнало.
У ньому з січня цього року близько 200 дітей займалися в освітньому просторі — його облаштував благодійний фонд savED, каже тьюторка Любов Курдиманова.
"Звичайно, батьки налякані, стривожені, і я також налякана. Я тут мешкаю неподалік, тому ніч була жахливою навіть у мене. Я думаю, що всі психоемоційно стабілізуються, і все ж таки батьки розуміють, що офлайн-навчання для дітей зараз дуже-дуже важливе", — розповідає Курдиманова.
Урок української в укритті сьогодні мала провести вчителька Оксана Дроздова. Каже, освітній простір відвідували двоє її дітей. Щоб навчатися в рідній громаді, родина Оксани у 2023 році повернулася з евакуації в Німеччині.
"Я викладала в просторі і почувалася там безпечно. Можливо, треба витримати якийсь період, почекати. І якщо тиша, треба відновлювати, бо я бачу по своїх дітях, що третій рік онлайн — це не навчання", — говорить вчителька.
Попри удар по ліцею в Печенігах благодійний фонд savED продовжить розширювати мережу безпечних освітніх просторів — "вулики", розповіла Суспільному його співзасновниця Ганна Новосад. Зокрема, планують працювати в Ізюмі, Балаклії і Малій Данилівці.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube