Перейти до основного змісту

Як бойові дії впливають на умови роботи медичних працівників Харківщини

На Харківщині укомплектованість медичними працівниками складає від 68% до 74%, залежно від спеціалізацій. Частина з них надають послуги пацієнтам в зоні активних бойових дій.

Які зарплати у медпрацівників, як бої в області впливають на їхню роботу та яких професій не вистачає, розповіла в в етері Українського Радіо Харкова заступниця керівника ОВА Олена Логвинова.

В яких умовах працюють медики на Харківщині

У Харківській області наразі функціонують 177 комунальних лікарень. У порівнянні з 2024 роком, кадрове забезпечення цих закладів майже не змінилося, каже Логвинова. За її словами, наразі медичні послуги надають 34 тисячі 300 працівників. Серед них:

  • 7300 лікарів;
  • 12 500 медичних сестер;
  • 6400 санітарок;
  • 8 100 — іншого медичного персоналу (фармацевтів, провізорів та працівників аптечної галузі).

Заробітні плати медикам визначають з врахуванням того, де саме розташований заклад. Ті медичні працівники, які працюють в установах, що підписали контракти з Національною службою здоров'я України, отримують:

  • від 20 тисяч гривень — для лікарів;
  • від 13 тисяч 500 гривень — для середнього медперсоналу.

"Частина медичних працівників Харківщини перебуває в зоні активних бойових дій і надає послуги. Це, наприклад, Куп'янськ чи Вовчанськ. Харків — це зона можливих бойових дій. У Берестині мінімальна зарплата — від 20 тисяч гривень", — сказала Олена Логвинова.

Яка зарплата у медиків в умовах можливих бойових дій (прифронтові території):

  • від 23 тисяч гривень — для лікарів;
  • від 15 тисяч 500 гривень — для середнього медперсоналу.

Яка зарплата у медиків у зоні активних боїв:

  • від 28 тисяч гривень — для лікарів;
  • від 18 тисяч гривень — для медсестер та медбратів.

"Якщо лікар має, наприклад, першу кваліфікаційну категорію, стаж роботи або якщо це працівник стаціонару, який відпрацьовує цілу добу чи чергує у вихідний день, то він може отримувати і 30-40 тисяч гривень", — зазначила Олена Логвинова.

Дефіцитні спеціальності на Харківщині

За словами заступниці начальника Харківської обласної військової адміністрації, найбільший дефіцит у медичній сфері спостерігається серед спеціалістів вузьких галузей. Зокрема йдеться про реабілітологів, дитячих онкологів, трансфузіологів та працівників медицини невідкладних станів.

Укомплектованість медичними кадрами складає від 68% до 74%, залежно від спеціалізації. Олена Логвинова додала, що ситуація не змінилася у порівнянні з 2024 роком.

Медичні послуги на деокупованих територіях

Логвинова каже: Харківська область — перша, в якій запустили пілотний проєкт "Мобільна аптека". Це — два автомобілі, які надають послуги у 94 населених пунктах.

Окрім того, у 2024 році Харківщина отримала 14 модульних амбулаторій від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони працюють у віддалених населених пунктах та на деокупованих територіях.

"Відновлюють пошкоджені медичні заклади. Наприклад, у Балаклії, Шевченківському, у Чкалівській та Золочівській громадах — це все відновили. Там постійно ведеться робота", — сказала Олена Логвинова.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції