Фільм "Стрічка часу" є першим за 30 років українським повним метром, що увійшов до основного конкурсу Берлінале — Берлінського кінофестивалю, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Постер для стрічки створила харківська художня студія для дітей Aza Nizi Maza.
Про це режисерка фільму Катерина Горностай і студія повідомили в Instagram 7 лютого.
Автором зображення став 11-річний Лев Давидченко, дизайнеркою — Даша Подольцева.
"Її (студії — ред.) учасники й учасниці з викладачем Миколою Коломійцем стали також героями фільму. За роботами цієї студії я спостерігаю дуже давно, ще з часів перших "Гогольфестів", але завдяки фільму вперше побачила на власні очі як стається їхян магія. Позаздрила сучасним дітям і місту Харкову, що вони мають таке місце", — йдеться в дописі.
Що відомо про документальний фільм Катерини Горностай "Стрічка часу"
Фільм розповідає про шкільний рік в Україні в умовах війни. Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.
Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка "Освіторія", яка взяла на себе обов'язки виконавчого продюсера. Виробником фільму стали 2Brave Productions.
Продюсерами стрічки стали Ольга Брегман (Бесхмельніцина), Наталія Лібет та Віктор Шевченко. Також над фільмом працювали Франсу Ле Голл та Маріон Гут (Люксембург), Рінскє Раап (Нідерланди) та Віктор Еде (Франція).
Копродюсерами фільму стали Франсу Ле Голл та Маріон Гут з кінокомпанії a_BAHN (Люксембург), Рінскє Раап з RINKEL DOCS (Амстердам, Нідерланди) та Віктор Еде з CINEPHAGE PRODUCTIONS (Марсель, Франція).
21 січня стало відомо, що "Стрічка часу" потрапила до основного конкурсу Берлінале. У коментарі для Суспільне Культура продюсерка Бесхмельніцина зазначає, що можливість представити український фільм в основному конкурсі Берлінале — це дійсно великий здобуток, оскільки стрічок з України не було у програмі більш ніж 25 років.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube