Перейти до основного змісту

Картини Малевича та Рєпіна з Харківського художнього музею внесли до Держреєстру національного культурного надбання

Картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові" у Харківському художньому музеї, 2019 рік. Суспільне Харків/Марія Солодовнік

"Супрематизм-65" Казимира Малевича, а також картину "Запорожці пишуть листа турецькому султанові" Іллі Репіна, що є частиною колекції Харківського художнього музею, внесли до Держреєстру національного культурного надбання.

Про це 1 січня повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.

Картина Казимира Малевича "Супрематизм-65" з колекції Харківського художнього музею, що є яскравим прикладом художнього стилю супрематизму, який Малевич започаткував у 1915 році. Художнє бачення світу та формування супрематичної творчості митця сформувало українське село, де пройшли його дитинство і юність.
Картина Казимира Малевича "Суперматизм-65" з колекції Харківського художнього музею. МКСК

Також з колекції Харківського художнього музею до Держреєстру занесено картину Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові".

Захопившись історією Запорозької Січі митець писав: «ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці». Майже 20 років він працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям, здійснював експедиції містами поселення вихідців із Січі, наполегливо відшукував нащадків творців української слави.
Картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові". МКСК

Також, за даними Мінкульту, у перелік потрапило Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) зі збірки Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова.

"Євангеліє є унікальним поліграфічним шедевром, примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату та одним з найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до ХІХ ст", — йдеться у дописі.

У Міністерстві культури зазначили, що загалом 11 унікальних музейних предметів зі збірок чотирьох вітчизняних музеїв внесли до Державного реєстру національного культурного надбання.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції