У прикордонних населених пунктах Дергачівської громади залишається близько тисячі людей — переважно пенсіонери. Рішення про евакуацію місцеві ухвалюють щотижня в поодиноких випадках.
Про це Суспільне Харків розповів начальник Дергачівської військової міськадміністрації Вячеслав Задоренко.
Всі родини з дітьми, які мали бажання евакуюватись, виїхали за межі прикордонних населених пунктів. Сьогодні там залишається до 1 000 людей. Це люди переважно поважного віку, які не мають бажання виїжджати, але місцеве населення знає контактні телефони місцевих старостатів, старост, офіцерів громади, й майже щотижня все ж таки хтось приймає рішення евакуюватися.
За його словами, росіяни продовжують щодня обстрілювати прикордоння з різних систем озброєння, через що неможливо відновити критичну інфраструктуру.
"Населені пункти вже третій рік як без газопостачання, електропостачання, бо є села, які зруйновані майже на 100%, і там не проживає жодної людини", — говорить начальник Дергачівської військової міськадміністрації.
Задоренко закликає місцеве населення прикордонних населених пунктів евакуйовуватися, аби убезпечити себе та волонтерів, які приїжджають до місцевих з допомогою.
Коли люди перебувають без газу, без світла, без підтримки, їм дуже тяжко сьогодні доставляти туди гуманітарну допомогу. Щодня, коли туди виїжджає гуманітарна допомога, волонтери наражають себе на небезпеку і на те, щоб втратити своє життя, ризикуючи ним заради того, щоб доставити продовольчу допомогу цим людям.
Оперативну ситуацію в селі Безруки, розташованого за 30 кілометрів від кордону з Росією, називає відносно стабільною.
"Село Безруки розташоване трохи далі від державного кордону, там ворог застосовує скиди авіаційних бомб, таких як ФАБи різного типу, місяць тому він застосовував там далекобійну артилерійну систему залпового вогню. А так в Безруках більш-менш спокійна ситуація", — зазначив Задоренко.
Обстановку безпосередньо у самих Дергачах очільник громади оцінює теж як відносно спокійну: сфера послуг, комунальні служби та громадський транспорт працюють в повному обсязі.
"Все ж артилерія сюди не добиває, танки сюди не добивають, але від ракети й від КАБа ми не можемо гарантувати безпеку. Є бомбосховища, людям надається медична допомога, також є підвальні приміщення, в яких дітям надають допомогу з позашкільної освіти, де дітей навчають, з ними працюють психологи, реабілітологи", — додав Задоренко.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube