У селі Безруках на Харківщині, що за 17 кілометрів від російського кордону, залишаються зимувати 1500 місцевих жителів. Їм розвозять дрова, тому що через обстріли їхні будинки пошкоджені, а газові труби перебиті.
Для опалення взимку жителі отримують по три кубометри дров: їхня кількість розраховується з площі, яку треба опалювати, пояснює очільник громади Вячеслав Задоренко.
"Кожна зима — це виклик для нашої громади, з яким ми, як я вважаю, справляємося, завдячуючи допомозі благодійних фондів, організацій, які допомагають нам із закупівлею матеріалів: це і дрова, і пелети. Також надається грошова допомога, працює державна програма з допомоги людям для проходження опалювального сезону", — розказує Задоренко.
Ольга Кононенко входить до категорії жителів, які отримують допомогу у першу чергу: у жінки воює син.
"Коли світла немає, газом я не протоплю хату, і в холодній хаті приходиться сидіти. А коли дрова є, тепло у хаті, гарно. Не хочеться мені їхати, сина дочекатися треба. Він на Донецькому напрямку. Домівка — це домівка. Це вже якщо буде таке, що просто сил не буде, тоді може поїду. І то не хочеться все одно. Одне до одного сходимо, одне одного погріємо, і все буде нормально", — каже жителька Безруків.
Востаннє РФ вдарила по Безруках 29 жовтня — тоді внаслідок удару авіабомбою уламкових поранень дістала 10-річна дівчина.
Бомба влучила напроти будинку Тетяни Зубрич. Вибуховою хвилею у будинку Тетяни зірвало дах та повибивало вікна. Через це вона теж вимушена підтоплювати дровами.
"Я поки не купляла, ще своїми силами: то там спиляю дерево, то якісь ще дідусеві запаси дров були. Брат приходить, син приїжджає вихідними, напиляють мені, нарубають, а потом грію. Мішка на годину вистачає. Поки морозу нема, поки терпить. Дітвора виїхала у Харків, а я поки не планую через котиків. Терпимо, чекаємо чогось кращого, а поки що страх", — говорить Тетяна Зубрич.
Дрова, які для громади закупили благодійні фонди, в першу чергу роздають переселенцям, людям похилого віку, багатодітним родинам та родинам військових, говорить начальник міськадміністрації Вячеслав Задоренко.
"На жаль, є населені пункти, у які ми не можемо доставляти дрова: Козача Лопань, Токарівка, Проходи. Ці селища розташовані під постійним вогневим обстрілом зі сторони Росії, там працюють дрони й туди немає можливості заїхати. Ці люди отримують грошову допомогу на дрова і вже власними силами замовляють деревину у приватних постачальників", — пояснює Задоренко.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube