Перейти до основного змісту

У Харкові відбулося засідання у справі про підпал авто військовослужбовців

Уродженець Приколотного Куп'янського району Роман Дігтяр, який навесні 2024 року переїхав до Харкова, за даними слідства, підпалив авто військового у серпні та намагався спалити ще одне.

Обвинувачений Дігтяр переїхав до Харкова разом з матір'ю, щоб доглядати за братом.

"Мама навесні поїхала, у мене тут брат живе, у нього онкологія. І я переїхав, щоб підтримувати, допомагати", — каже Роман Дігтяр.

Засідання суду у справі про підпал авто військовослужбовців у Харкові, 12 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

Раніше він вже був судимий за "корисливий злочин", зазначив захисник Сергій Крутько.

У серпні Дігтяр почав спілкуватися з представником спецслужб РФ у Telegram, розповідає речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.

"Приблизно у той же час він зробив фото одного з автомобілів, який мав ознаки приналежності до ЗСУ і направив ці фотографії своїм кураторам, які дали йому згоду на підпал цього автомобіля, надіслали йому інструкцію. Далі він здійснив успішний підпал цього автомобіля. Йому було обіцяно 1500 доларів за кожний підпалений автомобіль. Конкретно за першим епізодом йому було фактично направлено 30 000 гривень", — розказав Чубенко.

Роман Дігтяр на лаві підсудних під час розгляду справи про підпал авто військовослужбовців у Харкові, 12 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Вже через декілька днів він знайшов інше авто, зробив його фото, але на місці його затримали співробітники поліції, оскільки він видавав себе за певними зовнішніми ознаками: ходив по району, робив фотографії, чим звернув увагу правоохоронних органів на себе. У телефоні знайшли листування з кураторами зі спецслужби РФ, які спілкувалися з обвинуваченим. Було підпалено один автомобіль, а другий — фактично це замах, оскільки особа планувала його підпалити, зробила фото, але була затримана правоохоронцями до моменту початку виконання злочину.

Обвинувачений самостійно знайшов в Telegram контакти кураторів РФ та першим вийшов з ними на зв'язок, зазначив Чубенко.

Машина, яку підпалив Дігтяр, належить Руслану Орлову. Він родом з тимчасово окупованого Дніпрорудного у Запорізькій області. Брав участь в АТО та під час повномасштабної війни служив на Донецькому, Харківському напрямках, у Маріуполі.

Потерпілий Руслан Орлов під час розгляду справи про підпал авто військовослужбовців у Харкові, 12 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

На момент підпалу автівки Орлов ще був військовослужбовцем, нині не служить за станом здоров'я — у чоловіка були поранення та контузія.

Матеріальну шкоду від підпалу авто оцінили у 51 тисячу гривень — таку ж компенсацію просить Руслан Орлов.

Суд подовжив обвинуваченому тримання під вартою на 60 днів. Він визнає провину.

Роман Дігтяр на лаві підсудних під час розгляду справи про підпал авто військовослужбовців у Харкові, 12 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

"Є ризик вчинення іншого кримінального правопорушення, оскільки обвинувачений раніше був засуджений, ризик переховування від суду та ризик впливу на свідків та потерпілих, які ще не допитано в судовому засіданні", — пояснює прокурорка Салтівської окружної прокуратури Олена Заливацька.

Роману Дігтяру загрожує ув'язнення на вісім років.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції