Перейти до основного змісту

Опалювальний сезон 2024-2025: як підготувалися громади Харківщини

Громади Харківщини, у тому числі ті, які зазнають постійних обстрілів з боку російської армії, підготувалися до осінньо-зимового сезону. У населених пунктах, де відсутнє централізоване теплопостачання, жителям надали паливні матеріали чи грошову допомогу для проходження опалювального сезону.

Про це повідомили керівники громад в етері Українського Радіо Харкова.

Шевченківська громада

Станом на листопад 2024 року в громаді проживає близько 11300 людей, повідомив начальник Шевченківської селищної військової адміністрації Сергій Старіков.

У громаді, яка розташована за 70 кілометрів від Харкова, переважно приватний сектор, але є й багатоповерхівки.

"Котельні, які сьогодні працюють, опалюють заклади або соціальної сфери, або адміністративні приміщення. Всі котельні підготовлені, проведені аудити, ремонти, придбали два котли для ліцею №1 та дитсадка. Все це за кошти місцевого бюджету", — зазначив Сергій Старіков.

За словами начальника СВА, у Шевченківській громаді минулого року завдяки UNICEF встановили дві модульні твердопаливні котельні, одна з них опалює лікарняний комплекс.

Цьогоріч UNICEF надає ще одну котельню на 300 кВт, яку ми встановимо для опалення психоневрологічного інтернату в Безмятежному.

Сергій Старіков розповів, в громаді 1090 домоволодінь потребують допомоги для проходження зими.

"Ми співпрацюємо з рядом благодійних фондів, реєстрація на отримання допомоги вже розпочалась усюди. Наприклад, від тих же UNICEF можна отримати 21 тисячу гривень для оплати за газ. Тобто, не тільки дровами, але ми загалом проводимо роботу з благодійними фондами для того, щоб допомогти людям перезимувати. Цим людям нададуть гроші, брикети або дрова", — зазначив начальник Шевченківської СВА.

Дрова. Суспільне Харків/Лариса Говина

Вільхуватська громада

До початку повномасштабного вторгнення в громаді проживало 6100 жителів, наразі лишається 1850 людей, повідомив начальник Вільхуватської СВА Євген Шаповал.

"У нас в основному приватний сектор, і люди використовують дрова. Треба віддати належне нашим міжнародним партнерам — це в першу чергу "Червоний хрест" та управління Верховного комісара у справах біженців, які надають 25 та 21 тисячу гривень на домоволодіння для забезпечення проходження опалювального сезону", — зазначив Євген Шаповал.
Євген Шаповал. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

У разі пошкодження газопроводу внаслідок обстрілів, без опалення можуть залишитися 300 будинків у Приколотному. Також під питанням опалення у прикордонних населених пунктах, повідомив начальник Вільхуватської СВА.

У нас 35 кілометрів кордону з Росією, нині там досі проживає близько 150 людей. Ми їх включили у списки на отримання паливної деревини, але як доставляти ці дрова, зокрема до Мілового або Чугунівки, поки теж питання.

Ізюмська громада

Ізюмська громада до проходження опалювального сезону готова на 100%, заявив начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко. З 21 жовтня опалюється лікарня та об'єкти соцзахисту.

Валерій Марченко. Ізюм LIVE/Facebook
"Проблем немає, всі будинки, які опалювались торік, опалюють і нині, плюс ми ще будемо підключати десь близько 10 будинків — ми їх підремонтували, тож є можливість включити опалення. Але є такі будинки, де це просто неможливо через руйнації у будинках самих систем опалення", — зазначив Валерій Марченко.
Пацієнти в лікарні Ізюма. Суспільне Харків/Назарій Рубаняк

Циркунівська громада

У громаді проблем з газом та електропостачанням наразі немає, розповів начальник Циркунівської СВА Микола Сікаленко.

Обстріли Циркунівської громади порідшали, наскільки це буде пролонговано ми не знаємо. По дровах — ми підключили і спонсорів, і благодійні фонди, і в нас все, все добре, все працює. Ми забезпечені, мабуть, на 100%.
Голова Циркунівської громади Микола Сікаленко. Січень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Золочівська громада

У громаді перебувають 21 700 людей, повідомив начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко. За його словами, у 2024 році понад чотири тисячі сімей отримали допомогу для проходження опалювального сезону.

"Ми маємо вже певний досвід 2022-2023 років в наданні допомоги й підготовки до зими в складних військових умовах. У 2022 році 600 домогосподарств отримали певну допомогу паливними матеріалами, минулого року – близько двох тисяч. У цьому році – 4134 сім’ї, які вже отримали допомогу і грошима, і пелетами, і дровами", — зазначив начальник СВА.

Дрова. Дрова у Старому Салтові, Харківська область. жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Окрему увагу приділяють Писарівській громаді, яка негазифікована.

Знаючи складну ситуацію в енергетичній системі, ми готуємося до викликів і плануємо максимально забезпечити людей, перш за все, харчами, гігієною, паливними матеріалами, генераторами, павербанками. Крім того, ми з 2022 року практично всіх забезпечили буржуйками. І це дуже важливо, тому що, якщо в селі люди мають пічне опалення, то, скажімо, в самому Золочеві, Одноробівці, Олександрівці та інших округах, які не мають пічного опалення, це певна проблема.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції