Перейти до основного змісту

В аерокосмічному університеті "ХАІ" у Харкові радянське бомбосховище переобладнали у сучасне підземне укриття

Ексклюзивно

Зі старого радянського бомбосховища в національному аерокосмічному університеті зробили сучасне підземне укриття. Для студентів його відкрили на початку жовтня. Ремонтні роботи тривали близько чотирьох місяців.

Про це Суспільне Харків розповів виконувач обов’язків ректора Олексій Литвинов.

"Частина, яка ще з радянських часів, коли будувався Головний корпус Харківського авіаційного інституту — воно було протирадіаційним укриттям, розташоване в лівому крилі. В правому крилі було раніше підвальне приміщення. Воно було захаращене, тут зберігався непотріб, який був. Були страшні стіни, побите все було. Коли ми зрозуміли, що в університеті треба втілювати у життя концепцію безпечного простору, то взялися до облаштування найпростіших укриттів", — розповідає Литвинов.

Підземне сховище в аерокосмічному університеті у Харкові до ремонту. Пресслужба НАУ "ХАІ"

Підземне сховище в аерокосмічному університеті у Харкові до ремонту. Пресслужба НАУ "ХАІ"

Підземне сховище в аерокосмічному університеті у Харкові до ремонту. Пресслужба НАУ "ХАІ"
Це, формально кажучи, є приміщенням подвійного призначення. Це не повноцінне бомбосховище, але від переважної більшості руйнівних факторів, які на сьогодні є, воно здатне захистити.

Студентка п'ятого курсу Олена Гриншпун пробує на тренажері підняти у повітря літак. Її спеціальність пов’язана із документообігом, але — як студентка авіаційного вишу — хоче навчитися управляти літаком.

Олена Гриншпун. Суспільне Харків/Лариса Говина

"Онлайн дуже не вистачає студентського життя, не вистачає спілкування в житті. Почуття, що ти дійсно в університеті", — каже студентка.

Оновлене укриття в аерокосмічному університеті у Харкові, жовтень 2024 року. Суспільне Харків/Лариса Говина

Оновлене укриття в аерокосмічному університеті у Харкові, жовтень 2024 року. Суспільне Харків/Лариса Говина

В укритті проводять консультації й зустрічі з викладачами. На повноцінні пари студенти сюди приходити поки не можуть: частина приміщень є найпростішими укриттями, тому для офлайн-занять потрібен дозвіл Міністерства освіти й науки та військової адміністрації, говорить в.о. ректора.

"Якщо будуть такі можливості, то ми б хотіли розпочати у змішаному форматі. Принаймні частину практичних, лабораторних занять проводити у цих приміщеннях. Зараз багато дітей перебувають в інших регіонах України, за кордоном. На сьогодні орієнтуємося так, щоб повернути в більш-менш зрозумілому форматі десь до 400 осіб. Загалом у нас студентів більш як чотири тисячі", — розказує Олексій Литвинов.

Олексій Литвинов. Суспільне Харків/Лариса Говина

За його словами, процес відновлення занять офлайн у виші поки не прискорюють — через обстріли. Від початку повномасштабного вторгнення росіяни, за даними вишу, завдали по його території понад 160 ударів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції