Апеляційний суд відправив за ґрати освітянку, що під час окупації очолила гімназію, а потім влаштувалася у школу Харкова

Прокуратура оскаржила в суді рішення Орджонікідзевського районного суду Харкова у справі освітянки, яка очолила гімназію у Дворічанській громаді під час окупації та впроваджувала російську освіту на Харківщині. Жінці винесли суворіший вирок.

Згідно з вироком Харківського апеляційного суду від 25 вересня, освітянку покарали ув'язненням на один рік та на 10 років заборонили обіймати деякі посади, зокрема, у галузі освіти та в органах державної влади. Суд першої інстанції присуджував шість місяців арешту та позбавлення права обіймати певні посади.

За матеріалами справи, під час окупації у липні 2022 року жінка, яка понад 30 років пропрацювала в закладах освіти, "очолила" Кам'янську гімназію, здійснювала набір учнів на новий навчальний рік, технічних працівників та педагогів, виплачувала працівникам зарплату в російських рублях та отримувала підручники російського видавництва.

Також вона розпорядилася вилучити з класних куточків зображення з українською символікою.

"Повідомила вчителям початкових класів та української мови про необхідність проходження курсів підвищення кваліфікації в місті Курськ Російської Федерації з метою отримання відповідних знань методики та стандартів освіти, за якими вони повинні продовжити викладати при окупаційній владі", — зазначено у матеріалах справи.

Після деокупації освітянка переїхала до Харкова, отримала статус внутрішньо переміщеної особи та працевлаштувалася у міську школу викладати хімію.

Освітянці зарахують строк покарання її попереднього ув`язнення, з 23 травня 2023 року по 23 листопада 2023 року включно, йдеться у вироку.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube