З початку українського наступу на російську Курську область почастішали удари РФ по місту Богодухів на Харківщині, розташованому за 20 кілометрів від кордону на трасі, що веде з Харкова до Сум.
Мене врятували буквально дві секунди. Якби добігла до зеленого паркану, то мене б на частини розірвало. Такий божевільний вибух був.
Уламки російської ракети впали неподалік обійстя Людмили Гарбуз 12 серпня. Того дня жінка працювала на городі, у декількох метрах від місця влучання. За п'ять хвилин до цього Любов побігла за будинок перевірити, чи не влучила попередня ракета в будинок її подруги — це і врятувало їй життя, каже жінка.
"Мене збило там. Коліна розбила, синяків понабивала, рука не підіймається, болить. Я лежала. Прийшла до тями — голова вся гуде, тріщить у вухах", — розповідає жителька Богодухова.
Вибухова хвиля пошкодила будинок сусідки Любові — Анжели, яка живе з двома синами. Того дня, розповідає жінка, вона випити кави з подругою.
"Сусідка зателефонувала. Каже, щоб я бігла, бо прилетіло: дах зірвало, вікна і двері повибивало. Були [ред. раніше] "прильоти", але не такі. Не страждали так", — говорить Анжела.
Хоча обстріли стали частішими, люди у Богодухові продовжують працювати, гуляти з дітьми в парку та купляти продукти на місцевому ринку.
Валентина Лузанова торгує на ринку 35 років. Жінка каже: кількість покупців зменшилася, бо частина людей виїжджає, а інші не мають грошей, щоб робити часті покупки.
Моєму внукові — шість років. Він дуже кричить: "Бабусю, хочу жити. Я боюся". Всі діти бояться. Як тільки машина десь гупнула-стукнула — діти вже думають, що летять ракети.
За словами голови громади Володимира Бєлого, кількість обстрілів збільшилася. У 2022 році у Богодухові були пошкоджені 22 будівлі, у 2024 — 83.
У нас відстань до кордону — менш ніж 20 кілометрів. Тому "приліт" до нас — 10-20 секунд. Сирена вмикається після того, як прилетить снаряд.
"Останні влучання — це касетні боєприпаси по об'єктах критичної інфраструктури, домівках та приватному сектору. Стабільності немає. Обстріляти можуть у будь-який момент. Заходи проводимо обмежено там, де є укриття. Заняття відбуваються онлайн. Люди вже звикли", — розповідає Володимир Бєлий.
З початку повномасштабного вторгнення з Богодухова виїхало 5-10% жителів. Натомість сюди переїхали люди з Харкова та сусідніх громад. Нині населення здебільшого повернулося, а ті, хто переселявся сюди, вже поїхали додому.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube