Понад 26 тисяч курчат роздали у пошкодженій обстрілами громаді Харківщини

Понад 26 тисяч курчат роздали волонтери жителям Малинівської громади на Харківщині за програмою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, щоб місцеві могли пережити зиму з м’ясом і зайнятися розведенням птиці, розповіла голова обласного центру дорадництва Світлана Гапоник. За її словами, птицю отримали, зокрема, переселенці, багатодітні родини й пенсіонери.

Курчат-одноденок у Малинівській громаді роздали 900 жителям трьох сіл: у Малинівці, Старій Гнилиці та в Мосьпановому, каже голова обласного центру дорадництва Світлана Гапоник.

Черга за курчатами у Малинівський громаді, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

За її словами, вперше надавали таку допомогу у 2023 році — з того часу попит на птицю зріс.

Черга за курчатами у Малинівський громаді, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

"Курчата-бройлери — це продовольча безпека. Перший раз роздавали курчат у Печенізькій громаді, Дергачах. У нас було всього 1100 домоволодінь. Але результати були неймовірні. Люди, які ніколи навіть не тримали цих курчат, робили тушкованку. Фактично 30 курчат — це як виростити порося. М’ясо було на весь рік. Якщо пенсіонери, вразливі категорії — для них дуже важливо, тому що це їжа", — зазначає Гапоник.

Курчата за програмою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН для Малинівської громади, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

На одну родину видають 30 курчат та 25-кілограмовий мішок корму. У черзі за птахами стоїть Світлана Котенко. До Малинівки вона евакуювалася з Донеччини два роки тому.

"Качки у нас є, а це курчат вирішили. Теплиця, город. Роботи немає, а що там — дві тисячі отримаєш… Так хоч з теплиці, з городу, з господарства", — каже Світлана.

Переселенка з Донеччини Світлана Котенко (зліва) отримала 30 курчат та мішок корму, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

Від сьомої ранку чекала можливості отримати курчат Ніна Дорошева. Планує вирощувати їх разом із братом.

"Я — інвалід третьої групи, у мене категорія. Пенсії маленькі. М'ясо купити — дуже дорого. Виростимо", — говорить Ніна.

Жителька Малинівки Ніна Дорошева отримала курчат за програмою ООН, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

Потреби громади почали вивчати у липні, розповіла голова обласного центру дорадництва Світлана Гапоник.

Жителі Малинівки отримують курчат за програмою ООН, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

"У нас FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) проводить тендер. Представники, які виграли тендер, вирощують цих курчат — у них дуже гарна якість. Торік ми також у них брали й у нас були дуже хороші результати — мору взагалі не було, курчата були щеплені, гарні сорти", — зазначила Гапоник.

Курчата за програмою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН для Малинівської громади, 29 серпня 2024 року, Харківщина. Суспільне Харків/Євген Гертнер

За її словами, наступною точкою волонтерів стане деокуповане селище Чкаловське на Харківщині.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube