Владислав Акименко починав кар'єру як педагог-організатор у сільській школі, а згодом почав викладати у ліцеях Лозової на Харківщині. Під час повномасштабної війни розробив програму дистанційного навчання для вчителів, а влітку викладав історію для дітей, які пережили русифікацію в російських школах.
Свої уроки викладач наповнює ігровими та розважальними елементами, такими як вікторина, або проводить їх у форматі талант-шоу.
"Я в освіті, бо це — та галузь, яка дозволяє мені бути собою. І я дозволяю це учням. Дуже важливо нам почуватися комфортно. Маємо говорити не тільки про навчання. Маємо говорити про приклад. Маємо дітям дозволяти бути собою, і це найголовніший фактор, який мотивує мене вчителювати сьогодні", — каже педагог.
Чому б Першу світову війну не вивчати через космічні пригоди або "Зоряні війни"? Чому б вивчення історії Русі-України не перетворити у захопливий детектив або тему "українські землі у складі Австрійської імперії" — в легенду про німця?
Під час повномасштабної війни Владислав розробив програму для вчителів — у ній описав вправи та додатки, які підходять для уроків онлайн та залучають дитину до спілкування.
Цьогоріч Владислав потрапив до півфіналу премії Global Teacher Prize Ukraine, увійшовши до переліку 50 найкращих педагогів України.
"Я розумію, яка це відповідальність. Я розумію, що це, в першу чергу, відповідальність за образ та бренд вчителя в суспільстві", — каже вчитель.
Переможець Global Teacher Prize Ukraine отримає мільйон гривень. Мрія Владислава — мандрівний кабінет історії України.
"Я уявляю собі, що це буде автомобіль, частина якого буде оснащена сучасною візуалізацією, різними застосунками, екраном. І, щоб на ньому можна було доїхати в будь-яку точку, навіть ось тут, серед поля розгорнути цей осередок української історичної справжності", — говорить Акименко.
Список 10 фіналістів премії оголосять 1 вересня.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube