Під час опитування у межах програми USAID "Мріємо та діємо" у підлітків (13–15 років) та молоді (16–35 років) запитали про їхню толерантність до споживання російського контенту. Згідно з результатами, більшість виступає за абсолютне неприйняття російського контенту. Натомість від 6 % до 8 % опитаних вважають цілком нормальним дивитися російські фільми, слухати російську музику та дивитися російських блогерів.
Як у Харкові ставляться до контенту, який створений в Росії? Чи продовжують харків'яни читати російських блогерів та дивитися їхні відео? Чи відмовилися від російських мелодрам та комедій? Чи досі сидять в російських соцмережах?
Олексій Слюсар, місцевий житель
Ні. Мало взагалі користуюсь соцмережами, очі починають боліти. Принципово, раніше трохи дивився. Зараз і говорити намагаюсь українською, хоча раніше не говорив нічого і зараз не дуже. Усе російське для мене зараз чуже.
Катерина Лисицька, місцева жителька
Мені здається, це не правильно споживати такий контент. Складно від музики було відмовлятись, адже я слухала її багато, але я просто перейшла на іноземних співаків і слухаю їх у тому ж жанрі. Насправді я не відчуваю ніякої потреби у російській музиці більше.
Лариса, місцева жителька
Ні, зараз телефон перевели на українську мову, усі гаджети на українській, син також усе перевів на українську мову, і чим більше української, тим краще. Я довго розмовляла російською, але спілкуючись з дитиною, у мене вилітають такі слова, що я їх не чула років тридцять, тому що я це чула від бабусі.
Микола Черкашин, місцевий житель
Хоча я і розмовляю російською, але, як вам пояснити, не цікаво. Інколи дивлюсь щось російське, але вони там верзуть такі нісенітниці, що я навіть не хочу слухати.
Людмила Тяжкороб, місцева жителька
Я давно відмовилась ще до війни, бо мені там не цікаво, у мене там друзів немає (у російських соцмережах — ред.). У Telegram, Instagram у нас ті, які про наше місто, про Харків, новини, що і де відбувається, ніколи дивитись, що там, цікавить більше, що у нас.
Оксана Кінаш, місцева жителька
Ні, і діти не користуються. Тому що війна, ми перейшли на українську мову саме під час війни. Складно, ми й зараз звикаємо, але ми намагаємося.
Антон Колошин, місцевий житель
Ні, не користуємося (російськими соцмережами — ред.). Навіщо вони нам потрібні? Мабуть, деколи ми дивимось відео в YouTube, автоблогерів тощо, бо дивилися до того, а зараз ні, бо не потрібно воно нам.
Дар'я Реутова, місцева жителька
Серіали, мабуть, тільки якісь закордонні, Британія, Америка — вони цікавіші. Щодо музики, наприклад, то зараз в Україні дуже багато класних співачок, співаків. Це сучасна українська музика і це просто супер.
Читати ще
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube