Учні шкіл, які займалися онлайн через епідемію коронавірусу та початок повномасштабного вторгнення РФ, можуть надолужити освітні втрати влітку. Зокрема, діти поліпшують свої знання з української мови та математики.
Заняття з надолуження знань в одній зі шкіл Пісочина відвідують 25 дітей з третіх та четвертих класів, розповідає координаторка проєкту з надолуження освітніх втрат Вікторія Кисленко.
"Звичайно, дистанційна освіта не дає того, що дасть учитель очно. Звичайно, діти мають якісь проблеми, і це видно, коли діти заходять у цей проєкт, у цей цикл. У нас відбувається вхідне тестування і по закінченню циклу вихідне. І вчитель уже бачить результати своєї роботи", — каже Вікторія.
Крім української мови, дітям викладають математику — цикл складається з восьми занять із кожного предмету.
9-річний Микита до цих занять не вмів розписувати задачі з математики, говорить його мати Світлана Мандріч.
"Ось він уже відвідує третій тиждень, і він сам уже. Я йому даю задачі з попереднього класу, і він сам сидить уже, пише, тобто навчили. Мама за рік не могла навчити. Але вчителі на те і є, щоб навчити", — розповідає Світлана.
За рік курси з надолуження освітніх втрат відкрили у 40 осередках в 11 громадах на Харківщині — третина з них працює цього літа. Наступний цикл почнуть у середині серпня — до програми додадуть заняття з психологами, говорить регіональна координаторка проєкту, який фінансується дитячим фондом ООН, Юлія Гарюнова.
"Будуть заняття для стабілізації психоемоційного стану, для розвитку емпатичних здібностей та й загалом для розвитку комунікаційних навичок. Бо, як ми помітили, особливо в початкових класах це великий виклик. Діти, умовно кажучи, у 1-2 класах не бачили школи як такої", — каже Гарюнова.
За її словами, за час існування проєкту з надолуження в Харківській області в ньому взяли участь 4500 тисячі дітей. Близько 80% з них щонайменше на бал поліпшили свої результати з української мови та математики.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube