Наприкінці червня на трьох станції харківського метрополітену — "Історичний музей", "Університет" та "Майдан Конституції" — демонтували кіоски у переходах.
Цю інформацію підтвердила Суспільне Харків речниця міського голови Мар'ям Сатуєва із посиланням на департамент інфраструктури Харківської міської ради.
"У зв’язку з аварійним станом та чисельними пошкодженнями конструктиву частини кіосків, що були розташовані на території підвуличних пішохідних переходів, демонтували. На вказаних станціях було демонтовано не усі кіоски, а виключно ті, що були аварійними та становили небезпеку для пасажирів метрополітену. На цей час там продовжує здійснюватися комерційна торговельну діяльність у кіосках, котрі перебувають у належному технічному стані та не становлять загрози пасажирам", — пояснили Сатуєва.
За її словами, встановлення нових кіосків нині неможливе через "скрутне фінансове становище підприємства".
Кіоски у метро: чи зручно це і правильно з точки зору урбаністики
Перед тим, як відновлювати торгівлю у підземці, варто сформулювати чіткі вимоги до орендарів кіосків — щодо вигляду, інженерних рішень та інших елементів, вважає автор каналу "Харків для людей", популяризатор урбаністики Павло Храмов.
"У Токіо, наприклад, організовано торгівлю в переходах, це дуже популярно серед туристів. Цивілізовано це буває. Проблема в тому, що наше суспільство не вміє регулювати будь-яку комерцію, навіть на вулиці — наприклад, поставити банер прямо на тротуарі — вважається нормальним. Моя думка — все залежить від того, як це буде організовано і як це буде регламентовано правилами. У нас є широкі переходи, де це можна зробити нормально. Влаштувати конкурси на місця — і метро може на цьому заробляти. Мають бути чіткі вимоги — щодо вигляду, інженерних рішень і так далі", — говорить Храмов.
Завжди варто пам'ятати про пріоритет пішохода і кількість людей: якщо вона велика, то це вигідно мати в цьому місці кіоски, але необхідно робити найменшу кількість точок. В Англії ви на вокзалі побачите лише одну торговельну точку, а не 10. Багато людей, всі на цьому хочуть заробити й тут вже справа у культурі організації конкурсів, що в нас точно вже не вміють робити у Харкові.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube