"Мертві душі" 11 років отримували зарплату в одному з харківських вишів: прокуратура озвучила суму збитків

Протягом 11 років в одному з вишів Харкова були фіктивно працевлаштовані дев'ятеро людей, які не ходили на роботу, але отримували зарплату. Сума збитків, кажуть слідчі, складає понад 14 мільйонів гривень.

Про це 24 червня повідомила пресслужба обласної прокуратури.

За її даними, схему організував перший проректор вишу та ще двоє чоловіків, їм повідомили про підозру у заволодінні чужим майном.

Прокуратура встановила, що освітянин товаришував з директором фірми, яка тривалий час виконувала підрядні ремонтні роботи в закладі, де той працював.

"Разом вони вирішили організувати схему заволодіння бюджетними коштами навчального закладу. Посадовець університету запропонував директору компанії підібрати на посади фіктивних робітників вишу, які не повинні були перебувати на робочих місцях та виконувати інструкції відповідно до займаних посад", — сказано у повідомленні.

З 2012 по 2023 роки на роботу до університету було прийнято девятеро осіб на посади робітників з обслуговування приміщень, серед яких були родичі і знайомі організаторів протиправної оборудки. "Мертві души" не перебували на робочих місцях та не виконували функціональні обов’язки, однак щомісячно їм нараховували заробітну плату та премії.

Гроші, нараховані за "роботу" фіктивним працівникам, фігуранти справи ділили між собою, кажуть у прокуратурі. Суд відсторонив освітянина від посади.

Чоловікам загрожує до 12 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube