"Більше схоже на ФАБ-1500". Авіаексперт — про заяву РФ про удар по Липцях фугасною авіабомбою, вагою у 3 тони

Ймовірно, армія РФ 20 червня завдала удару по Липцях на півночі Харківщини ФАБ-1500, а не ФАБ-3000, як заявили російські пропагандисти.

Про це в етері Суспільного розказав авіаексперт, заступник гендиректора компанії-виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.

"Треба дослідити уважніше місце ураження, тобі по уламках можна буде зрозуміти, яку авіабомбу використали. Але якщо казати з наочних матеріалів, що можемо подивитися на цьому відео, зона ураження була не більшою за 90 метрів. А у ФАБ-3000 зона ураження — близько 260 метрів. Це теж може спростовувати варіант, що використали ФАБ-3000", — говорить експерт.

По відео, з огляду на розміри вибуху, можна дійти висновку, що зона ураження була не більше за 70-90 метрів. Це більше схоже на застосування ФАБ-1500. Під час використання ФАБ-3000 зона ураження складає близько 260 метрів, це безпосередньо зона ураження.

За його словами, ФАБ-3000 — це авіабомба, що вільно падає, яка передбачалася для експлуатації на таких літаках, як Ту-22м3.

"Це стратегічна авіація. Раніше вона експлуатувалася на літаках Ту-16. Це авіабомба, яка має 1900 кілограмів вибухової частини, це доволі потужна авіабомба. Яким засобом вони могли доставити цю авіабомбу? Єдиний засіб, який має Російська Федерація, — це Ту-22м3. І в якості авіабомби, що вільно падає. Вони не можуть її використовувати з модулем УМПК. Хоча заявлялося раніше, що вони починають виробляти модулі УМПК, щоб використовувати їх (ФАБ-3000 — ред.) як керовані авіабомби", — говорить авіаексперт.

Анатолій Храпчинський говорить, що має сумніви щодо заяви РФ про те, що боєприпас міг переносити літак Су-34.

"Якщо говорити про стійку шасі, по якій ми можемо виміряти місце авіабомби, то в нас не залишається зовсім місця, між авіабомбою, модулем УМПК та смугою, рульовою доріжкою, щоб її нести на літаку Су-34. Він може підіймати близько восьми тонн. Бомба важить три тонни. Але варто не забувати про розміри. З модулем УМПК — це близько двох метрів, це перекриває повністю всю відстань під літаком. Тому ця авіабомба буде, скоріш за все, тертися об злітну смугу під час зльоту або руління", — говорить Храпчинський.

Тому, на мою думку, це більше інформаційний вкид з боку Російської Федерації, тому що Росія активно використовує крилаті авіабомби.

"У будь-якому випадку, використання ФАБів — це доволі загрозливо для наших військових. Тим паче крилатих ФАБів. Це дозволяє ворогу скидати ці авіабомби на відставні приблизно 60-70 км та не потрапляти в зону дії деяких наших засобів протиповітряної оборони. Тому ми кажемо, що саме створення ФАБ-3000 може і є інформаційною операцією, але не треба забувати, що ворог і далі використовує ФАБ-500, ФАБ-1500. І єдина протидія — це посилення протиповітряної оборони", — сказав Анатолій Храпчинський.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube