За три тижні виїхали до 300 людей: населенню Борівської громади на Харківщині рекомендують евакуюватися

Наслідки обстрілів Борівської громади, червень 2024 року, Харківщина. Олександр Тертишний

За останні два-три тижні з Борівської громади на Харківщині евакуювалися близько 200-300 людей, ще 6800 продовжують залишатися. Населення закликають евакуюватися через щоденні обстріли та близькість до фронту.

Щоденні обстріли Борівської громади на Харківщині: росіяни застосовують авіабомби, РСЗВ та артилерію

16 травня близько 15:00 російські військові обстріляли Піски-Радьківські, а також села Синьківка, Дружелюбівка, вночі — Борівську Андріївку, розповів в ефірі Українське Радіо Харків начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний. Двоє людей, 59-річний чоловік та 13-річний хлопець, отримали поранення, 33-річна вагітна жінка — гостру реакцію на стрес, уточнив Тертишний.

"Серед поранених чоловік, власник зруйнованого будинку, вагітна жінка і її 13-річний син. У нього середній стан важкості, жінка прямих поранень не отримала У неї стрес — зовсім поруч вибухнула авіабомба. У хлопчика поранення ліктьове, вони зараз у Харкові", — сказав начальник Борівської селищної військової адміністрації.

Олександр Тертишний

За останній час почастішали удари авіабомбами, каже Тертишний.

"Але немало і РСЗВ — це в основному "Смерчі". А села, які розташовані поблизу фронту — 8-15 кілометрів — туди дістає артилерія. Десь на території громади "прилітає" щодня. Це і Борова, і інші населені пункти. Зараз напружено. Крім того, що "прилітає", ми щодня чуємо фронт, артилерійську боротьбу", — зазначає начальник селищної військової адміністрації.

У Борівській громаді залишають 6800 людей — дані на 17 червня

З населених пунктів "червоної" зони, сіл на відстані до 5-10 км від фронту, вже провели обов'язкову евакуацію усіх дітей, говорить Тертишний.

"Евакуйовані також діти, які позбавлені батьківського піклування, таких у нас було 10, і зараз вони за межами громади. Ми рекомендуємо населенню евакуюватися за можливості, і цей процес у нас відбувається. Йде зменшення кількості людей, які тут перебувають: за два-три тижні 200-300 людей виїхали за межі громади", — каже начальник Борівської селищної військової адміністрації.

Олександр Тертишний

За підрахунками місцевої влади, у громаді залишається 6 800 людей.

"За бажання люди можуть виїжджати, деякі звертаються через гуманітарний центр адміністрації. У нас є такий процес, коли люди виїжджають у населені пункти на правий берег річки Оскіл, а потім повертаються на день на роботу і знову на ніч їдуть туди. Вночі особливо небезпечно", — говорить Тертишний.

Олександр Тертишний

Гуманітарна місія "Проліска" продовжує видавати населенню продуктові та гігієнічні набори, працюють й інші благодійні фонди, каже посадовець.

"В населених пунктах, розташованих поруч з фронтом, залишилося 170 людей — від двох до 30 у селах. Всім людям, які там живуть, ми доставляємо харчі. Це села трьох старостатів: Ізюмського, Чернещинського і Першотравневого. Це села Дружелюбівка, Ізюмське, Степове, Першотравневе, Копанки, Новий Мир", — говорить Тертишний.

У Борівській громаді пошкоджено близько 25% житлового фонду: яку гуманітарну допомогу надають

У громаді обробляють понад 60% земель, зазначає начальник Борівської селищної військової адміністрації.

"Багато земель, які засмічені вибухонебезпечними пристроями, ще не обстежили. До нас звертаються фермерські господарства, ми надаємо їм пільги з оподаткування. Останні два-три дні пішли дощі, до цього зовсім не було дощів і хотілося б, щоб стан культур був кращим", — каже Тертишний.

За його словами, посадовці вже почали складати списки пільгових категорій для людей, яким нададуть допомогу дровами на осінньо-зимовий період.

"Ми розуміємо, що це буде складний період. Зараз ведуться роботи комунальними підприємствами. Це відбувається у непростих умовах, тому що частина наших об'єктів зруйнована, наприклад, тепломережа. Я думаю, що ми будемо готові до осінньо-зимового періоду, але з огляду на безпекову ситуацію, постачання електроенергії та газу", — зауважує Тертишний.

Олександр Тертишний

За останній час обстрілами пошкоджено близько 25% житлового фонду, говорить начальник селищної військової адміністрації. Водночас у селах є централізоване водопостачання і водовідведення.

"Наприклад, у Пісках-Радьківських нещодавно поставили нову помпу, водопровід. А так, в основному, це колодязі, свердловини. Вода в населених пунктах, в принципі, є. У нас є декілька сіл, де немає електроенергії. Це ті, які зовсім поруч з фронтом. Там дуже мало людей залишилося, і ми їм рекомендуємо евакуюватися", — наполягає Тертишний.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube