Безробітний зі Співаківки на Ізюмщині під час окупації керував селом — прокуратура

55-річного чоловіка, який, за даними слідства, погодився працювати на РФ головою села Співаківки Ізюмського району під час окупації, підозрюють у співпраці з РФ.

Про це 11 червня повідомила пресслужба обласної прокуратури.

Слідство встановило, що підозрюваний добровільно співпрацював з російськими окупантами. За даними прокуратури, у квітні 2022 року чоловік обійняв посаду голови Співаківської сільської ради, де займався обробкою документів, збирав паспортні дані мешканців, організовував видачу матеріальної та гуманітарної допомоги від РФ.

"Підозрюваний зробив перепис важкої техніки й транспортних засобів, які належали мешканцям села, організовував агітаційну роботу, створюючи позитивний імідж держави-окупанта, видавав дозволи на виїзд за межі села, давав коментарі російським паблікам, що саме ЗСУ обстрілюють населений пункт" — повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

За даними слідства, після деокупації Співаківки підозрюваний залишився у селі. Чоловіку загрожує позбавленням волі на строк до 10 років, а також позбавлення права обіймати певні посади та конфіскація майна.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube