У соцмережах з'явилась інформація про смерть ексмера Куп'янська Мацегори: що говорять в прокуратурі та ГУР

Уточнено

11 червня в забороненій в Україні російській соціальній мережі "ВКонтакте" на сторінці з нікнеймом "Людмила Мацегора" з'явилось повідомлення про смерть колишнього мера Куп'янська Геннадія Мацегори, якого обвинувачують у держзраді, та на якого скоїли замах в російському Старому Осколі 7 червня.

Колишній мер Куп'янська Мацегора помер: що відомо про повідомлення в соцмережах

У дописі користувачки з іменем "Людмила Мацегора" йдеться, що Мацегора помер 10 травня 2024 рокузгідно з інформацією ГУР, на Геннадія Мацегору скоїли замах 7 червня 2024 року, а не у травні.

Скриншот з російської соцмережі "ВКонтакте"

Загалом на цій сторінці є всього дві публікації й обидві зроблені 11 червня з різницею менш як годину — це фото жінки, де вона сидить на тлі харківського фонтану, та публікація про смерть Мацегори.

У друзях в "Людмили Мацегори" — вісім людей, сторінки самого Мацегори в контактах немає. Водночас на сторінці Мацегори у російській соцмережі повідомлень про його смерть або дописів від родичів чи знайомих немає. Останній репост був зроблений 3 червня і стосується роботи спортивного комплексу "Георгієвський" у російському Старому Осколі, де після втечі працював директором Мацегора.

Смерть Мацегори: що говорять в ГУР

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі для Суспільного зазначив, що наразі немає підтвердженої інформації про те, що Геннадій Мацегора помер.

Співрозмовники Суспільного в українських спецслужбах, дотичних до справи Мацегори, припускають, що поява такої публікації може бути або чиїмось жартом, або частиною інформаційної операції російських спецслужб.

Коментар Харківської облпрокуратури щодо інформації про смерть Мацегори

Судовий процес щодо держзради колишнього мера Куп'янська триватиме, допоки не офіційно не встановлять його смерть, повідомив журналістам речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

"Повинно бути українське свідоцтво про смерть оформлено відповідним чином його родичами або вповноваженими особами. Факт того, що десь будуть класти труну у землю, не свідчить жодним чином про смерть особи", — сказав Чубенко.

Жодних підстав для закриття справи про держзраду немає, зазначив речник прокуратури.

"Розуміючи невідворотність покарання та безперспективність свого перебування у РФ, не виключається факт, що це може бути захід, спланований обвинуваченим самостійно, або за допомогою спецслужб Росії, аби змінити прізвище та імʼя і надалі зʼявитись десь в іншій країні знову ж таки для заплутування правоохоронних та судових органів України", — говорить Дмитро Чубенко.

Нині немає точної дати наступного судового засідання у справі Мацегори, повідомив Чубенко у коментарі для Суспільне Харків.

Доповнено 18:58. Інформація про смерть обвинувачуваного у держзраді ексмера Куп'янська Мацегори підтвердилась, повідомив Суспільне Харків представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

Доповнено 20:20. За оновленими даними, інформація про смерть ексмера Куп'янська Геннадія Мацегори потребує додаткового уточнення, повідомив Суспільне Харків представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube