Ремонт дороги за 20 км від лінії фронту: як лагодять розбите покриття в напрямку Куп’янська

Ексклюзивно

На Куп'янському напрямку лагодять дорогу, яка потребувала капітального ремонту 20 років. Автотраса проходить паралельно лінії фронту, поблизу Борової та Куп'янська: від неї до лінії зіткнення — 20 км. Цим шляхом їздять військові та евакуюють поранених — за їхнім запитом почали ремонт.

За понад два роки повномасштабної війни асфальт погіршила важка техніка, розповів Суспільне Харків начальник Служби відновлення у регіоні Андрій Алексєєв.

"Ми працюємо над тим, щоб забезпечити нормальний швидкий рух конкретно по цій дорозі, тому що всі розуміють, що тут уже літають і FPV-дрони, і "Ланцети", які РФ може використовувати, тому тут потрібно рухатися швидко. Також "Госпітальєрам", які перевозять наших поранених до тимчасових переправ, які ми теж зводили, теж потрібно рухатися швидко по рівній комфортній дорозі", — каже Алексєєв.

"Я думаю, ця дорога найбільше потрібна для "швидких" — щоб рятувати людей, щоб вони швидше пересувалися. Дорога була у дуже критичному стані", — говорить робітник ремонтної бригади Олександр Савченко.

"Працювати тут не страшно, хтось же має це робити": ремонтники — про роботу в 20 км від фронту

Приблизно в середині травня працювати на ділянці приїхав машиніст дорожнього катка Олександр Стеценко, він — з Миколаївщини. За словами Олександра, робоча зміна триває 12 годин, протягом яких він інколи чує вибухи, які лунають із сусідньої Луганщини.

"Далеко від нас буває, що вибухає щось. Приїхав, бо треба робити. Комусь треба це робити", — каже Стеценко.

Вдома роботи нема. Моя бригада сюди поїхала — і я доєднався. Ми прибули 15 днів тому. У цьому році обстрілів майже нема, спокійно. Працювати не страшно.

"Працювати тут не страшно, хтось же має це робити", — також зазначає ремонтник Олександр Савченко.

Під час роботи у прифронтовій зоні є випадки поранення та загибелі працівників Служби відновлення та підрядних організацій, розповів начальник Служби.

"В процесі роботи наші підрядні організації втратили чотирьох робітників, які загинули внаслідок нещасних випадків — підірвалися на мінах безпосередньо під час виконання своїх службових обов'язків. Також є троє поранених, є в Службі декілька людей, які отримали легкі поранення — навіть у мене є легка контузія. Ми втратили до десятка одиниць техніки. Зараз намагаємося не концентрувати техніку і людей в одному місці, тому що можемо собою становити якусь гарну ціль для ворога", — говорить Алексєєв.

Скільки коштує ремонт автошляху на Куп'янськ та за чий кошт його лагодять

За словами начальника Служби відновлення, відтермінування ремонту відклали збільшує обсяг роботи та її вартість.

"Якщо нова дорога — Чугуїв, Куп’янськ — навантаження витримує, старі дороги які не відремонтовані, вони навантаження не витримують, кожен рік за ними потрібен догляд",— говорить Алексєєв.

Вартість ремонту 40 км дороги на Куп'янськ, за даними Алексєєва, коштує 50 мільйонів гривень — ця сума потрібна для виконання мінімального обсягу робіт. Проте Служба планує зекономити на частині витрат і вкластися у 30 мільйонів.

"Наразі фінансування відсутнє, роботи виконуються лише коштом обігових коштів підрядної організації. Мені невідомо, щоб були постанови Кабінету міністрів, які б передбачали додаткові фінансування на утримання доріг державного значення у межах Харківської області. Ми будемо потім додатково звертатися за цією потребою, ми будемо стукатися у ці двері постійно, тому що якщо ми зараз не профінансуємо ті роботи, які виконуються протягом цього року, у наступному році, буде гірше", — розповів начальник Служби відновлення.

Замовником у виконанні цих робіт є Служба відновлення. Ми не працюємо без відповідних звернень військового командування або військових адміністрацій.

Алексєєв говорить, завершити ремонт автошляху планують до кінця червня.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube