Освіта на Харківщині: скільки дітей за кордоном та як планують організовувати офлайн-навчання у новому році

Інфографіка
Пробні уроки пройшли у підземній школі в Харкові, 11 травня 2024 року. Ігор Терехов/Telegram

630 закладів освіти працювали у Харківській області у навчальному році 2023-2024. 582 з них працювали дистанційно і лише 38 — у змішаному форматі.

Про це Українському радіо Харкова розказав заступник директора обласного департаменту освіти Андрій Васильєв.

За його словами, кількість учнів становила 224 187 дітей, з них продовжують перебувати за кордоном — 55 873.

"У нас десь у серпні починає формуватися мережа і кількість будемо підраховувати", — сказав посадовець.

Як організовуватимуть навчальний процес офлайн у Харківській області у 2024-2025 роках

За даними ОВА, на 1 червня в Харківській області побудовані та прийняті в експлуатацію дві підземні школи у Люботині та Харкові.

"Крім того, місцевими органами управління освіти громад на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти за кошти обласного та місцевих бюджетів виготовлено 77 проєктно-кошторисних документацій на нове будівництво, капітальний ремонт захисних споруд цивільного захисту", — повідомили Українському Радіо Харкова в обласному департаменті.

Андрій Васильєв каже, що організувати офлайн-навчання на всій території Харківської області не вдасться.

"Як було вже анонсовано, є два райони, які найближчі до такого звичайного формату життя буття і перебування. Це в нас Лозівський та Красноградський райони області. Вони найбільш віддалені від територій активних бойових дій, найближче до Полтавщини", — говорить Андрій Васильєв.

У них немає цієї ситуації, як у Харкові, коли у нас спочатку вибухи, а потім вже лунає тривога. Тому там є певний період часу, протягом якого у нас є можливість дітей сховати в укриття. І, звісно, ми не можемо організувати навчання в тих школах, де таких укриттів немає.

Посадовець зазначає, що рішення про вихід в офлайн-режим ухвалюватимуть у громадах.

"Важливо підкреслити, що це не означає навчання в підвальному приміщенні або в захисній споруді саме в цих районах. У нас освітній процес планується організувати в 53 закладах освіти Лозівського та Красноградського районів: 17 — у Лозівському районі, 36 — у Красноградському", — говорить Андрій Васильєв.

Ремонт укриттів у школах

За словами посадовця, окрім тих грошей, коштом яких відбувається будівництво або капітальний ремонт, було ще дві програми співфінансування з державного бюджету.

"Така програма була у 2023 році та наразі є у 2024. У 2023 році коштом співфінансування у Красноградському та Лозівському районах було підготовлено проєктно-кошторисну документацію, яка в цьому році реалізується на нове будівництво захисних споруд, і було здійснено капітальний ремонт укриттів", — говорить Васильєв.

Він каже, що у Красноградському районі було заплановано два нових будівництва у межах 255 мільйонів гривень, у Лозівському районі — один капітальний ремонт на 24 мільйони та вісім нових будівництв на 874 мільйони.

Що стосується ремонту укриттів, або зведення їх з нуля в області. У 2023 році проведено два капітальних ремонти в Красноградському районі на суму 51 мільйон 215 тисяч гривень, у Лозівському районі на 63 мільйони 860 тисяч гривень. Було відремонтовано 24 захисних споруди, з них шість — протирадіаційне укриття, 18 найпростіших укриттів. З них у Красноградському районі — три ПРУ і шість найпростіших укриттів. У Лозівському районі — три ПРУ і 12 найпростіших укриттів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube