В Ізюмі відкрилася кав'ярня мережі, чий заклад був пошкоджений ударом у Харкові: як бізнес їде на деокуповані території

Кав’ярня харківської мережі Makers запрацювала в деокупованому Ізюмі Харківської області у травні.

Власник Дмитро Кабанець розповідає, хотіли привезти в Ізюм нові напої, яких за час повномасштабного вторгнення у місті не продавали — як, наприклад, фільтр-каву.

"Просто є бажання працювати. Не хочеться залишати Харків, Харківську область, тому тут залишаємося", — говорить Кабанець.

Мережа налічує сім кав’ярень. Взимку біля однієї з точок у Харкові влучила російська ракета. Вибухова хвиля пошкодила вікна, меблі та комунікації. Попри це наступного дня заклад запрацював, а навесні, каже Дмитро Кабанець, відновили роботу кав’ярні у Куп’янську та відкрилися в Ізюмі.

Кабанець говорить, приміщення в Куп’янську та Ізюмі знайшли у 2023 році. З меблями та декором допомагали підписники в Instagram, місцеві волонтери та художники.

Робота на деокупованих територіях — це ризик, каже Дмитро: є проблеми з логістикою, але це й розвиток громад.

"У Харкові поки важкувато з доходами. В Ізюмі ми поки не зрозуміли, але в будь-якому випадку, якщо буде дохід, це буде якась соціальна історія також. Це для створення робочих місць, щоб показати, що комусь це цікаво, хтось щось робить. Плюс для людей круто, що є місця відпочинку", — говорить Дмитро Кабанець.

Чи повертається бізнес у деокупований Ізюм

За півтора року після деокупації бізнес поступово повертається в Ізюм, розповідає заступник міського голови Володимир Мацокін.

Кількість зареєстрованих підприємців із малим бізнесом — понад 2 тисячі — майже, як до вторгнення. Робота кафе, будівельних та продуктових магазинів, крамниць з одягом наповнює бюджет, говорить Мацокін.

"Ми завжди були прибутковими. На жаль, зараз так не може бути апріорі. Але надходження до бюджету є. В тому числі від нових платників. Відкрилися магазини одягу українських брендів — цього не було до початку повномасштабного вторгнення. Точок громадського харчування більше, ніж було до війни", — говорить посадовець.

За словами Мацокіна, найгірша ситуація із промисловістю, великими готельними та ресторанними комплексами. Він говорить, ця інфраструктура зруйнована російськими обстрілами, й відновлювати її, поки лінія фронту за 40 кілометрів звідси, підприємці не готові.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube