У Харківській області горять ліси на площі понад дві тисячі гектарів: чому пожежі складно загасити

Фермер збирає полуницю, позаду нього — дим від пожеж у лісах біля Ізюма, які зайнялися внаслідок російських обстрілів, травень 2024 року . Суспільне Харків/Лариса Говина

Вдень 28 травня пожежі в екосистемах тривають у трьох районах Харківської області, більшість зайнялися внаслідок російських обстрілів.

Про це Суспільне Харків телефоном розповів речник ДСНС регіону Євген Василенко.

"Є горіння лісових площ у Куп'янському районі. Також маємо інформацію про ряд займань у лісах в Ізюмському районі: поблизу самого Ізюма, а також за межами Борової, біля Оскола, поряд із селом Новоплатонівкою, крім того — у Балаклійській громаді, Високобірське лісництво. У Харківському районі горить у Мереф'янському лісництві", — сказав Василенко.

Вогонь гасять працівники лісгоспів та рятувальники.

"Основна складність (при гасінні — ред.) на деокупованих територіях — це детонація в лісах боєприпасів, які ворог залишив після себе", — зазначив речник ДСНС.

Більшість пожеж, особливо, де це прикордонна місцевість, спричиняють російські обстріли. Може бути ще звичайна людська недбалість. Люди спалюють суху траву, а воно перекидається на лісові смуги, або звичайний недопалок може стати причиною пожежі в лісі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube