В "Епіцентрі" у Харкові загинула мати з 12-річною донькою: жінка була волонтеркою та співала в церковному хорі

Ірина Мироненко з донькою Марією, загиблі під час ударів РФ по "Епіцентру" у Харкові. Ангеліна Чуприна

У Харкові під час ударів РФ по "Епіцентру" 25 травня загинули Ірина Мироненко з 12-річною донькою Марією.

Родина Мироненків волонтерила, розповіла Суспільне Харків спів парафіянка сім’ї Ангеліна Чуприна.

"Ірина, її чоловік та донька надавали допомогу нужденним, допомагаючи при гуманітарному штабі парафії Святого Миколая Чудотворця Української греко-католицької церкви у Харкові. Навіть 12-річна Марія допомогла у відділі дитячого харчування та гігієни", — розповіла Ангеліна Чуприна.

Ірина, окрім цивільної роботи, була співцем у церковному хорі й майже щодня відвідувала літургію. Її чоловік працює у Благодійному фонді "Карітас Харків" у проєкті з безплатного відновлення пошкодженого обстрілами житла у Харкові та Харківській області.

Ангеліна каже, що Ірина вміла підтримувати людей у складні часи.

"Мій чоловік пішов добровольцем з першого дня війни, а влітку 2022 ми одружилися. Потім ми стали чекати дитинку, а тут контрнаступ на Харківщині... Відчуття, коли кожен раз прощаєшся — як назавжди. Кожен день я ходила на літургію, молитися за чоловіка, і в один день після чергового прощання з чоловіком нерви здали. Я, бувши хористкою, не могла співати, бо сльози не давали. Ірина мовчки обійняла мене і тримала ледь не всю літургію, продовжуючи співати й за себе, і за мене. Вона була тихою опорою, на яку завжди можна спертися", — згадує загиблу Чуприна.

Обличчя цих людей завжди світилося радістю та спокоєм, а жодне прохання про допомогу не лишалося непочутим.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube