Під час ударів по "Епіцентру" у Харкові загинув працівник відділу виробів з металу: його син зміг врятуватися

В "Епіцентрі" на Салтівці у Харкові працювали Руслан Махортов та його син Марк. Під час російських авіаударів по будівлі гіпермаркету 25 травня обидва чоловіки були на роботі. Марк зміг врятуватися. Те, що його батько загинув, він дізнався за годину з пабліків, які опублікували фото батька.

Марк Махортов каже, що його батьку Руслану було 54 роки, він працював у відділі виробів з металу. Марк — працівник відділу внутрішньої реклами.

Марк Махортов

"Я був там. Зранку озвучили, що тривога, сказали, що треба бути пильним, дивитися всю інформацію, яка доступна. Звичайно, що як завжди, коли тривога весь день, важко якось весь час сидіти в сховищі, тому всі займалися своєю роботою, але були напружені — ці останні три тижні дійсно були важкими, всі розуміли, що наступ є, що відбувається на півночі", — розповідає Марк Махортов.

Коли у пабліках Марк побачив, що є авіабомба курсом на Салтівку, він зібрався в укриття та чекав колегу, який завершував роботу. Дійти до укриття чоловіки не встигли — за мить пролунав перший вибух.

"Нас підкинуло, я впав, стеля посипалася, світильник. У мене одна думка була — хоча б уламки не долетіли. Потім одразу, за декілька секунд — таке враження було, що одним моментом друга", — говорить працівник "Епіцентру".

Марк Махортов зміг вибратися з-під конструкцій стелі, що впали на нього, та попрямував до виходу.

"Все було засипано. Коли вибрався на вулицю, побачив магазин — дим, вогонь. Я знаю територіально, де його відділ розташований. Чогось подумав — локально він там міг був. Я побіг. Сказали, що треба відходити, можуть бути повторні удари. Я намагався підійти подивитися — може хтось з наших колег був. Але там таке відбувалося, що важко було оцінити ситуацію. Я був у шоку, надихався диму, пилу, цементу", — згадує Марк.

Я одразу дзвонив батьку — він не брав слухавку. Я подзвонив мамі. Кажу: я вибрався, за батька не знаю. Ми телефонували, телефонували, а потім зв'язок пропав. Я поїхав в лікарню. Потім в пабліках побачили його фото і зрозуміли, що сталося. Це сталося за годину.

Марк каже, що у лікарні зустрів колег батька, один з них розказав, що після удару Руслан Махортов був живий — чоловік бачив його у коридорі, але було багато диму, тож напевне сказати, що сталося далі, його колега не міг.

"Всі коридори, виходи були облаштовані. Були навчання, всі були підготовлені. Спрацювала система пожежогасіння, вода лилася, дим йшов", — розповідає Марк Махортов.

Він каже, що нічого воєнного в гіпермаркеті не було.

"Такого просто не могло бути за замовчуванням. Оцінювали ризики, навіть забороняли палетувати чорними плівками, щоб все було прозоре, щоб видно було, що там тільки звичайні товари. Все відкрито, все завозилося. Це були будівельні матеріали: ОСБ, інструменти — все, що продає будівельний маркет", — говорить син загиблого в "Епіцентрі".

Єдине, що воно загорілося дуже, бо там були лакофарбові вироби. А вибухів не було. Всі вибухи, що були, я відчув на собі. Нас підкидало, і я чітко рахував скільки може прилетіти осколків, і сподівався, що не долетять. Детонації додаткової — ні, не чув.

Руслана Махортова планують поховати у Харкові. У нього лишилися двоє синів, дружина і мати.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube