У Харкові подали позов до суду з вимогою відремонтувати зруйновану росіянами пам'ятку "Жовтневий РВК"

Архітектурна пам’ятка "Жовтневий РВК" на Полтавському Шляху, пошкоджена ракетою РФ влітку 2022 року. Квітень 2023 року. Суспільне Харків/Маргарита Дежкіна

Прокуратура Харківської області подала до суду позов, щоб змусити власника пам'ятки "Жовтневий РВК" укласти охоронний договір та провести терміновий ремонт. Суд відкрив провадження у справі.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

У 2022 році одна з російських ракет влучила до будівлі "Жовтневого РВК" на вулиці Полтавський шлях. Об'єкт зазнав пошкоджень, архітектори закликали законсервувати пам'ятку.

Архітектурна пам’ятка XIX сторіччя у Харкові на Полтавському Шляху, пошкоджена ракетою РФ влітку 2022 року. Квітень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

За даними слідства, будівля "Жовтневого РВК" — це пам'ятка архітектури, побудована у 1832 році. Вона занесена до Державного реєстру під охоронним номером 7297-Ха, але охоронного договору на неї не виявили, кажуть у прокуратурі. Там зазначають, що з 2022 року будівля належить Харківській міській громаді.

"Пам'ятці потрібен терміновий ремонт, оскільки бездіяльність власників шкодить їй і може призвести до повного зруйнування", — йдеться у повідомлені.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube