У Харкові попрощалися із поліцейським, який загинув під час евакуації з Вовчанська

У Харкові 24 травня відбулося прощання з 41-річним патрульним поліцейським Андрієм Ладикою. Майор загинув 22 травня, коли їхав з колегами евакуювати цивільних із прикордонного Вовчанська.

У день, коли російський FPV-дрон влучив в машину поліції, Андрій Ладика з ще одним поліцейським, Дмитром Можаровським, їхали евакуювати 13 людей з Вовчанська, розповідає начальник Вовчанського відділу поліції Максим Стецина.

Олексій Харківський/Facebook

"До останнього, я сподівався, що Андрій живий, ми його евакуюємо і все буде добре. Але на жаль, прибувши на місце ми вже констатували смерть. Вже тіло готували до моргу. Травми не сумісні з життям", — говорить Стецина.

Евакуація з Вовчанська того дня була першою для Андрія з цього міста, до цього він вивозив людей з інших населених пунктів Чугуївського району, розказує начальник відділу поліції.

"Він уранці ще сказав своєму напарнику: "Ти там уже був, я сьогодні поїду, ти відпочинь. Сьогодні я буду займатися евакуацією. Це його останні слова", — каже Максим Стецина.

За його словами, Андрій Ладика пропрацював у поліції 20 років.

"Він працював у різних відділах поліції, а вже до нас він прийшов по конкурсу у 2019 році. Коли почалося повномасштабне вторгнення, проходив конкурс в нацполіції. Він подав свою анкету, пройшов по конкурсу і прийшов працювати до Вовчанська. Сам Андрій — з Чугуєва", — говорить поліцейський.

Начальник сектору реагування Вовчанського відділу поліції Олексій Харківській їхав в авто перед машиною, в яку влучив російський дрон.

"Дрон влучив у капот. Одразу після вибуху ми зупинилися, за 5-10 метрів. Побачили. Водій був пораненим. Андрій загинув на місці. Пораненого доставили до лікарні. Стан його стабілізується", — розповів правоохоронець.

Андрій першим приїздив на місця обстрілу, допомагав людям. Був людиною, яка завжди була готова прийти всім на допомогу, тому це велика втрата для нашого відділу. Він прийшов до нас рік тому і почав працювати. Настрій у колективу пригнічений. Працювати далі будемо. Евакуація продовжується, але будуть більш сплановані дії. У сам Вовчанськ не будуть патрульні автомобілі заїжджати, будемо якось придумувати.

В Андрія Ладики залишилась дружина, 15-річна донька, пасинок та мати, розказав Максим Стецина: "Пасинок також працює в поліції в Чугуєві патрульним поліцейським, як і Андрій".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube