Басейн "Акварени" у Харкові відкрили після відновлення: наслідки російських ударів усували понад два роки

В олімпійському комплексі "Акварена" у Харкові відкрився басейн: він не працював з перших днів повномасштабного вторгнення. До того там готувалися до змагань олімпійські та паралімпійські чемпіони, а також тренувалися аматори.

Перший директор спортивного комплексу та автор проєкту, за яким його будували, Юрій Фрайфельд розповідає про пошкодження "Акварени" після російського удару у 2022 році.

"Влучила бомба, й усе це було зруйноване. Тут лежать 12-метрові залізобетонні плити – вони дуже тонкі. Вони зруйнувалися повністю", — згадує Фрайфельд.

До вторгнення тут, у басейні, готувалися до змагань олімпійські та паралімпійські чемпіони.

"Я плакав, тому що це — моє дітище. Я розумів, що не підлягає відновленню. Не очікував, що це диво станеться", — говорить перший директор комплексу.

За два роки, розповідає Фрайфельд, вдалося відновити побиті обстрілами приміщення: відремонтували розбиту котельню та насоси. Це дозволило відкрити басейн.

"Фільтри, насоси були пошкоджені, розморожені. Німецькі насоси стояли. Усе нове поставили. Усе не підлягало відновленню, крім басейну. Слава Богу, ванна не зруйнована, саме ванна", — розказує Юрій Фрайфельд.

Вперше за два роки поплавати у басейн прийшла Ольга Конопліна. Вона займається плаванням у комплексі танцями.

"На моїх очах усе це відбувалося. В якому стані був басейн, і як красиво усе привели до ладу. Ось ми дочекалися. Перший день після танців прийшли у басейн. Будемо ходити тепер постійно", — каже жінка.

На сусідній доріжці тренується восьмиразовий паралімпійський чемпіон з плавання Максим Веракса.

"Жити у Харкові зараз трохи напружено, але це рідне місто. Трохи тренувався в інших містах, басейнах, але чекав, коли відкриється басейн, і ми зможемо поплавати в рідному басейні", — говорить паралімпійський чемпіон.

Цього року Максим братиме участь у паралімпійських іграх у Парижі: якщо дозволятиме безпекова ситуація, готуватиметься до змагань в "Акварені".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube