Чоловік не зміг забрати тіло дружини: що відомо про розстріл окупантами жительки Вовчанська у кріслі колісному

Правоохоронці розслідують справу за фактом ймовірного розстрілу людини у кріслі колісному, яку під час прольоту над Вовчанськом дроном побачили аеророзвідники. Скриншот з відео: ЦАПЛІЄНКО_UKRAINE FIGHTS/Telegram

Разом з жінкою, яка через хворобу ніг пересувалася з допомогою крісла колісного, росіяни розстріляли також ще одного місцевого жителя у Вовчанську.

Про це повідомила у Telegram Харківська обласна прокуратура.

"70-річний чоловік разом з дружиною вирішили самостійно евакуюватись із Вовчанська. До них приєднався ще один містянин. У жінки тривалий час були проблеми із ногами, тож чоловік знайшов для неї крісло колісне. Втрьох вони рушили у напрямку Харкова", — йдеться у повідомленні.

Коли вони були поруч з місцевою лікарнею, росіяни відкрили по них вогонь, додали у прокуратурі.

Чоловік, який приєднався до подружжя, та жінка загинули на місці. Врятуватися вдалося лише 70-річному чоловікові. Він дійшов до околиць Вовчанська, де його зустріли українські військові і відвезли до Харкова.

На відео, оприлюдненому прокуратурою, чоловік розповів правоохоронцям, як усе сталося.

"Ми чотири дні сиділи вдома через обстріли, бо вона не ходить. Вирішили, що потрібно щось робити, бо сидіти там уже було неможливо. Вона каже: "Я не дійду, буду тут. Я відповів: "Тоді я з тобою буду сидіти". Вийшов на ґанок, кричав: "Люди, люди!". Ми живемо в центрі міста, думав може хтось почує. Відгукнувся чоловік, сказав, що прийде до мене", — йдеться у розповіді.

Харківська обласна прокуратура

Я побачив у них у підвалі крісло колісне. Ми взяли вранці з підвалу те крісло і вирішили йти, хоча був осбстріл.

Коли росіяни відкрили вогонь, крісло дружини застрягло, бо в колесо потрапила палка, додав чоловік.

Я нагнувся — і тут автоматична черга з боку п'ятиповерхівки. Звідки ж я знав, що там росіяни. Кричу їм: "Що ж ви робите, ми цивільні!". Повернувся — лежить чоловік із відкритими очима і моя дружина.

Чоловік не зміг забрати тіло своєї дружини, оскільки у механічній частині крісла застрягли гілки і його неможливо було зрушити з місця, додали у прокуратурі.

Розслідування розпочали за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube