Росіяни вдарили КАБами по Шевченківському району Харкова: одна з бомб влучила у житловий будинок

Російські військові 14 травня вдарили по Шевченківському району Харкова керованими авіабомбами. Удари прийшлися на Олексіївку та в районі Наукової. На 19:07 відомо про 20 травмованих і поранених.

Близько 16:10 зафіксовано три влучання по території Шевченківського району: два — на Олексіївці, третє — поблизу станції метро, також в межах цього району, повідомив речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко.

"На Олексіївці влучання у дворі — в гаражі. Вибито сотні вікон у будівлях навколо. На другій локації — пряме влучання в середину багатоповерхової будівлі, новобудова. Попередньо, це керовані авіаційні боєприпаси, а саме модель УМПБ Д-30. Вони запускаються авіацією з території Росії", — сказав Чубенко.

"Два влучання на Олексіївці доволі поряд. Тут ніякої військової інфраструктури, звичайний житловий масив, двір багатоповерхівки. Ніяких військових цілей тут немає. Висновки після цього — це лише тероризування місцевого населення", — додав Чубенко.

Влучання КАБами на Олексіївці у житловий двір 14 травня

Лідія Золотухіна була всередині будинку, коли пролунав вибух.

"На кухні сиділи з власницею квартири. Тільки один вибух — і вікна одразу полетіли. Їй — вікно на шию, дуже сильно вдарилася. Якби воно впало, її б навпіл розрізало. Чай пили. Тепер допомагаю прибирати", — говорить Лідія.

Фото: Суспільне Харків

В гаражах, куди влучило, Ніна Горюшкіна зберігала велосипеди й запчастини для машин.

"Один велосипед викрутило, інший більш-менш цілий. Абсолютно нічого військового тут не було. Он моя квартира поряд — всі вікна повилітали, два балкони — всі повилітали. Я якраз 15 хвилин як вийшла з дому, це моє щастя. Такий звук був, що люди непритомніли від страху", — розповідає Ніна.

"Автомобіль тут не стояв, а то все б вибухнуло. Гірський велосипед постраждав — його взагалі нема. З Німеччини привезли. Коли я прийшла, тут все так і було — двері у гараж розкрилися. Може, чимось привалило, треба буде пошукати його. Ми ховали його, закривали. Тут зберігалися речі для машини, для велосипеда, для спорту. В основному для машини: запчастини, колеса. Це все наживалося, це все дорого", — говорить мешканка дому.

Усього зайнялися щонайменше 15 гаражів, повідомили в облпрокуратурі.

"Не очікувала такого. Все думали, що пройде повз нас, якось пролетить, але не так поруч. Я не знаю, чому так трапилось. Це до нас з миром прийшли, так? Звільнити. Тільки від кого?" — каже Ніна.

Удар КАБами по житловій багатоповерхівці поблизу станції метро

Внаслідок влучання по центральній частині Харкова пошкоджена багатоповерхівка, повідомив міський голова Ігор Терехов.

"Там була поранена дівчина 8 років. Крім цього теж є поранені й тут, це багатоповерхова забудова. Нема тут ніяких військових. Пошкоджені вікна, міжкімнатні двері, дуже багато нам треба буде вставляти вікон. Дуже багато руйнацій", — сказав очільник міста.

У Шевченківському районі Харкова внаслідок ударів РФ є руйнації системи теплопостачання, повідомив міський голова Ігор Терехов. З будинку, який пошкоджений, відселятимуть людей.

"Мені зараз доповідали працівники ДСНС, що є тріщини, які пішли по конструктивах цієї будівлі, тому я вважаю, що нам треба відселити з цього будинку людей, обстежимо його, а потім будемо мати висновки", — сказав Терехов.

На 19:00 прокуратура повідомляє про 20 травмованих та поранених внаслідок ударів по Шевченківському району Харкова.

"Серед них 6 чоловіків, 11 жінок та троє дітей — двоє дівчат 12 і 8 років, а також 12-річний хлопчик", — йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, пошкоджено цивільні автомобілі та гаражі, щонайменше 20 житлових та нежитлових будівель, серед яких торговий центр, навчальний заклад, магазини тощо. Вибито вікна на вході однієї зі станцій метро.

Під час ударів по Харкову вдень 14 травня у місті перебував міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"Ворог навмисно нищить саме центр, в центрі розташовані житлові будинки, навчальні заклади. Ми говоримо про ще один злочин російських окупаційних військ, які намагаються залякати українців", — сказав міністр на місці одного з влучань.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube