Організація "Порятунок тварин Харків" евакуювала 330 тварин з прикордоння і потребує допомоги у пошуку приміщення

Близько 330 тварин за чотири дні евакуювали представники харківської організації "Порятунок тварин Харків" з півночі області.

За словами комунікаційниці центру "Порятунок тварин Харків" Ярини Вінтонюк, найбільше заявок надходить з Вовчанська, там люди доглядають за тваринами сусідів, які евакуювалися раніше: котами, собаками, козами, курками, шиншилами.

"У зв’язку із загостренням ситуації наші екіпажі працюють у Вовчанську і в Липцях. Найбільше заявок зараз надходять із Вовчанська, оскільки люди вже знають, що таке окупація, звідти виїжджають, виїжджають і залишають тварин. Просять, щоб ми приїхали й врятували їх. Є такі люди, які не мають куди виїхати з тваринами, є люди, які й не думали про евакуацію, їхні сусіди позалишали на них тварин, вони про них дбали, мова йде про вісім чи 20 собак, і люди просто просять нас про допомогу", — розповідає Вінтонюк.

Насправді нашого ресурсу не вистачає, тому так потрібно, щоб інші рятувальні команди, хто може, приєдналися й допомогли в порятунку цих тварин.

За її словами, врятованих тварин перевозять у Харків. Серед них немає травмованих, але усі перебувають у стресі, мають проблеми через укуси кліщів. 80% тварин потребують лікування, говорить Вінтонюк.

"Тварин не обробляли. Можливо, через те, що люди зараз у важкій фінансовій ситуації, тому й не надавали тваринам такої уваги. Ці тварини зараз потребують і огляду, і протипаразитарних обробок, яких у нас зараз уже немає. Тому нам потрібна допомога", — говорить представниця організації.

Допомога "Порятунку тварин" потрібна і з пошуками приміщення для утримання собак і свійських тварин, каже Вінтонюк. 29 квітня російська армія друге поцілила неподалік від конюшні, яку організація орендує, і це був другий ракетний удар біля будівлі з початку 2024 року, всередині частково обвалилася стеля, уламками ракет посікло дах та вибило вікна, розповідає Вінтонюк.

"Зараз ситуація щодня змінюється. У Харкові удари посилилися, тому це підштовхує нас до ще активнішого пошуку. Ми б хотіли, щоб це було не менше одного гектара. Комунікації були проведені, щоб це не було просто в полі. Якби це було, наприклад, поряд з лісом, щоб було природне середовище, це був би плюс", — говорить комунікаційниця організації.

На травень 2024 року у притулку перебуває 650 дорослих собак, 130 цуценят, а також коні, вівці та кози — цих тварин починаючи з 2022 року волонтери вивозили із зони бойових дій на Харківщині, Київщині та Донеччині, розповідає Вінтонюк.

"Ми зараз звертаємося до всієї України, до всіх, хто може прийняти тваринок, тому що в нас критична ситуація з місцем для них, у нас колапс, немає де їх розміщувати. Ми будемо всім шукати сім’ї, тимчасовий прихисток. Оскільки на нас ще чекають тварини, яким зараз потрібна допомога і ми не знаємо, як розгорнуться події на фронті, скільки ще наших зусиль буде потрібно, тому нам так важливо, щоб був реальний відгук людей із готовністю прихистити цих тваринок", — говорить Ярина Вінтонюк.

За її словами, через евакуацію з північного прикордоння Харківщини кількість підопічних зростає щодня. На час пошуків нового приміщення для притулку працівники відправляють тварин на перетримку до інших міст — Києва, Дніпра і Львова.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube