У храмі Іоанна Богослова ПЦУ у Харкові відсвяткували Великдень: "Маємо вірити, що життя переможе"

У Харкові, в храмі Святого Іоанна Богослова Православної церкви України змінили розклад великодніх богослужінь.

Про це розповів Суспільне Харків настоятель храму Віктор Маринчак.

За його словами, відмовилися від хресної ходи та нічної служби, час ранкового богослужіння скоротили. Освячення пасок проводили частіше, ніж зазвичай, щоб уникати скупчення людей протягом дня.

"Перше – ми скасували хресну ходу. Ми могли б служити набагато довше. Але, щоб недовго люди тут перебували, ми все факультативне скасували. Служба пройшла швидко. Перше освячення великодніх кошиків я почав ще до богослужіння, тому що люди вже прийшли — їх було багато у храмі, у дворі. Я розумів, що людям треба допомогти, людей треба звільнити від необхідності перебувати в місцях, які можуть бути небезпечними", — сказав священник.

Сама ідея Великодня — подолання смерті під час війни дуже близька багатьом, особливо, нашим воїнам. За смертю немає повної перемоги. Маємо вірити, що життя переможе, життя нескінченне, воскресіння нездоланне, що б не хотів зробити наш ворог.

Подружжя Віра Оксененко та Василь Єсіпенко прийшли до храму, щоб освятити паски. Донька та зять нині на фронті, каже Віра, тому відзначають цього року удвох.

"Ми свідомо прийшли саме до української церкви, тому що вважаємо, що на території України має бути тільки наша церква. Слухаючи службу, яку проводить наша церква, він завжди каже, що ми молимося за наших воїнів, які захищають нас, дбаємо про вільну й соборну Україну. Скажіть, чи можна почути ці слова у російській церкві?", — говорить Віра Оксененко.

Без нічних служб та з посиленими заходами безпеки відзначають Великдень на Харківщині. За даними поліції, святкові богослужіння 5 травня відбувають у 254 храмах області.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube