У деокупованому Старому Салтові відновлюють водогін, щоб подати воду у будинки, де її не було понад два роки

Старий Салтів Харківської області росіяни захопили у перші дні повномасштабного вторгнення. Українські сили звільнили селище за три місяці — 2 травня 2022 року, проте до контрнаступу восени воно залишалося на лінії зіткнення під обстрілами. Внаслідок цього пошкоджена третина комунікацій водоканалу та 50-кілометровий водогін. Мешканці частини будинків живуть без водопостачання майже два роки.

"Ось зручності наші — у відрах водичка"

В одній з пошкоджених обстрілами п’ятиповерхівок живе Олександр Богдан. Чоловік щодня набирає воду у свердловині: вдома водопостачання немає майже два роки.

"Були розбиті будинки. Другий під’їзд вигорів. Зараз ремонтують, перегородки відбудовували. Ремонт йде, утеплення відбувається — цим ми задоволені. Світло є, інтернет. А ось із водою проблема", — розповідає Богдан.

Воду зі свердловини у квартиру на п'ятий поверх Олександр носить і для технічних потреб, і для приготування їжі. Крім цього, у селище привозять воду з Шестакового — купують питну.

"Хотілося б, щоб була водичка у крані, як була раніше. Ось зручності наші — у відрах водичка, тут баклажки. Воду економимо, тому що що доніс — те й використаєш", — каже житель Старого Салтова.

Яку частину знищених комунікацій у Старому Салтові полагодять до літа

У п'ятиповерхівках та приватних будинках поряд ситуація з водопостачанням поки найскладніша — не вистачає тиску, говорить керівник підприємства "Салтів Водоканал" Геннадій Дюков. За його словами, мережі у селищі відновлюють понад рік. Окупанти знищили обстрілами третину комунікацій — центральний водогін був пошкоджений критично.

"На кожній вулиці по п'ять-шість було влучань. Метрами не було труби, десь — десятками метрів. Ми не знаходили. Влучання були саме по водогону", — розказав Дюков.

До кінця травня, розповідає Дюков, планують замінити 800 метрів труб — замість чавунних кладуть пластикові. Коли замінять цю ділянку, то відбудують близько 10% від усього, що треба замінити.

За словами Дюкова, є плани й по ремонту інших ділянок водогону. Коли їх зможуть провести, залежить від фінансування, каже директор підприємства.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube