Конструктори заводу в Харкові хотіли передати для електростанцій РФ креслення турбін, які не виробляють у Росії — СБУ

Правоохоронці затримали працівників харківського стратегічного підприємства, які хотіли передати РФ українські розробки. Служба безпеки України

Правоохоронці затримали інженерів-конструкторів стратегічного заводу Харкова за підозрою у держзраді. За даними слідства, вони намагалися передати РФ креслення та інструкції з виробництва парових турбін та їхніх компонентів, потрібних для підсилення російської енергосистеми.

Про це повідомив речник Служби безпеки Харківської області Владислав Абдула.

Серед затриманих — очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства. За даними слідства, керував групою колишній бізнес-партнер заводу.

"За вказівкою росіян підозрювані мали викрасти "потрібні" документи, зацифрувати їх та в електронному вигляді передати до Росії. Науково-технічні досягнення нашої держави потрібні були агресору для забезпечення безперервної роботи парових установок на об’єктах "Росатома". Також — для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, у тому числі на заводи військово-промислового комплексу РФ", — зазначив у повідомленні Абдула.

Такі турбіни не виготовляються в РФ, а до початку російської агресії проти України вони безперебійно закуповувалися на харківському підприємстві. Наявні в Росії агрегати майже вичерпали свій ресурс і гостро потребують заміни чи капітального ремонту.

Під час обшуків за місцями проживання та роботи у підозрюваних вилучили технічну документацію, телефони, ноутбуки, планшети та флеш-носії із доказами злочинів. В організатора групи знайшли понад п'ять млн гривень, які він імовірно отримав за співпрацю з росіянами.

Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube