Ветеран у Харкові робить дощовики із пластикових пляшок: як вдалося розпочати бізнес

Ексклюзивно

Виробництво одягу з переробленого пластику відкрив у Харкові ветеран Сергій Гріваков. Підприємство робить дощовики для цивільних та військових. Сергій брав участь в антитерористичній операції, звільнився чотири роки тому, але повернувся до війська з початком повномасштабної війни, і у 2023 році відкрив свій бізнес.

"У 2016 році я пішов на строкову службу, по віку треба було. На строковій службі побув місяці 3-4 і перевівся на контракт до Національної гвардії. Перша ротація у мене була у 2017 році. Ми були на Світлодарській дузі. Це Новолуганське, ближче до Бахмута — були там. Потім, у 2018 році ротація була у місто Маріуполь", — згадує Сергій.

Каже, до служби у війську працював на схожому виробництві, а ось досвід ведення власного бізнесу — це вперше.

"До 2014 року я працював на схожому виробництві. Був звичайним працівником. Потім у 2016 пішов служити. У 2020 звільнився і теж працював. А у 2022 почалася повномасштабна війна — знову пішов служити. Потім по телевізору по каналу побачив рекламу про грант і подумав: чому б і ні", — говорить Гріваков.

У 2023 році взяв участь у проєкті "Варто" від Українського ветеранського фонду й виборов державний грант — 3 мільйони гривень. Готувати документи на державний грант допомагали друзі, говорить ветеран.

"Якось і відвертає увагу, і для себе на майбутнє. Чесно вам сказати, я і не думав, що воно вдасться. Якось вийшло. Була не була – спробую. І вийшло. А щось порадити… Все залежить від людини. Якщо вона хоче, то досягне", — говорить Сергій Гріваков.

Він продовжує служити, робочі питання, каже, вирішує з колегами переважно телефоном. Замовлення приймають з різних областей України, говорить старший майстер виробництва Дмитро Тищенко.

"Ми намагаємося робити запаси. Робота — по сезонах. Зараз — весінній сезон, і ми до нього готувалися, тому зробили продукцію. Продамо, і влітку будемо робити нову партію. Ми можемо з поліетилену будь-які вироби робити — були б замовники. Є на липучках дощовики, є з кнопкою, є для рибалок, для підлітків, дитячі, для військових — звичайні та зимові, тепліший варіант, як куртка пончо. Раніше були потреби у сервіс-чохлах для кондиціонерів — виробляли, чохли для авто. Зараз попит дуже великий на піксельні дощовики", — розповідає Дмитро Тищенко.

Кожен процес — окрема людина. У нас є закрійник, який виробляє перший вигляд дощовика за лекалами, робить крій. Потім цей крій переходить до паяльних станків — там люди склеюють його. Спочатку дощовик викроюється, потім — капюшони. Це все в один дощовик робиться — форма, рукава. Потім — кнопка або липучка. Спочатку поодинока упаковка у пакет, потім — групова. У пікселі та рибацькому — по 50 штук пакування, на копці та липучці — по 100 штук упаковка.

Дмитро Тищенко говорить, доводиться змінювати графік роботи через вимкнення електрики у Харкові.

"Коли повні блекаути почались, нам було тяжкувато. Якщо крій ще можна ручним ножем, для того, щоб кнопки ставити, ми купували ліхтарики, то запаювати дощовики неможливо без світла. Підлаштовуємося під графіки", — говорить майстер.

У планах, говорять Сергій та Дмитро, виробляти з переробленого пластику речі для дому.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube