Укриття в Харкові автоматично відчинятимуться за сигналом тривоги: як і за яких умов працює система

У 200 найпростіших укриттів харківських будинків встановлені автоматичні кодові замки. Вони здатні контролювати доступ до укриттів автоматично, відчиняючи їх за сигналом повітряної тривоги. Замки розробили такими, щоб працювали під час знеструмлень чи зникнення мережі.

Про це розповів представник комунального підприємства "Інженерні мережі" Олексій Анохін.

"При сповіщенні про повітряну тривогу наш сервер передає сигнал на відповідне обладнання, та замок, що встановлений на дверях, відчиняється. Ця система працює цілодобово, керується автоматикою, тобто наявність співробітника на робочому місці для цього не потрібна", — каже Анохін.

Якщо вхід до укриття розташований за домофонними дверима, ми встановлюємо ці системи на подібні двері, які вмикають домофон

Один із перших автоматичних замків 16-поверхівці, де мешкає Володимир Ємець. Говорить, зручно, що не потрібно бігти по ключа.

"Прийшов, воно загорілося — там відчинені двері. Раніше, коли відчинено було, там лазили всі підряд. Не було ні лавок, нічого. А зараз все є", — розповів Ємець.

Загалом у будинках Харкова — 2300 найпростіших укриттів. Менше ніж 10% з них обладнані автоматичними кодовими замками.

На вході до укриття розташували світловий індикатор, щоб людина ззовні могла оцінити, де знаходиться найближче укриття і туди потрапити

Всередині укриття розташований ще один індикатор, який підказує про наявність або відсутність повітряної тривоги. Люди можуть вийти, натиснувши кнопку біля дверей

"Для встановлення системи повинні бути відповідні двері: вони мають бути металеві, в належному стані для монтажу такої системи. Якщо двері в поганому стані, це займає більше часу, бо їх треба вирівняти, підварити", — зазначає Олексій Анохін.

До кінця 2024 року такими замками обладнають ще 600 укриттів. За словами Анохіна, підприємство планує обладнати такими замками "усе місто".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube