Концентратори додому: Харківщина пропонуватиме змінити алгоритм допомоги COVID-хворим

.

Харківська облдержадміністрація та місто Харків пропонуватимуть центральній владі внести зміни до алгоритму надання допомоги пацієнтам з COVID-19.

Про це на сесії Харківської облради 15 жовтня повідомив заступник Харківської ОДА Тарас Пастух.

"Ми разом з містом розробляємо дещо інший алгоритм надання допомоги хворим, який будемо пропонувати НСЗУ і Міністерству охорони затвердити. В чому полягає цей алгоритм? Створення певного мобільного парку обладнання, тих самих кисневих концентраторів, для того, щоб підтримати сімейну ланку медицини, для того, щоб лікарі первинної ланки могли більш якісно надавати допомогу на дому, створюючи мобільні бригади, які будуть виїжджати до наших хворих. Можливо, ставити ті самі крапельниці, забезпечувати хворих на 3-4-5 днів кисневими концентраторами і, відповідно, таким чином ми зможемо більш якісно, більшій кількості надати допомогу в початковій стадії захворювання", — сказав Пастух.

"Якщо людині на початковій стадії дати можливість подихати на кисневому концентраторі, він тоді має більше шансів не стати важким хворим і не буде потребувати допомоги в палатах інтенсивної терапії", — зазначив він.

Що відомо

  • Про те, що хворих на амбулаторному лікуванні необхідно підтримати, 12 жовтня говорили у Харківській міськраді. За словами заступниці мера Світлани Горбунової-Рубан, завданням "є створення умов для хворих людей, в яких вони будуть максимально ізольовані один від одного і матимуть можливість через COVID-пакет отримувати лікарські призначення та фахову допомогу".