"У Бахмут третій раз пішов і не повернувся". Як мати бійця з Харківщини, який зник безвісти, допомагає ЗСУ

Валентина Гололобова, листопад 2023 року. Фото надала Любов Степаненко

У Власівці Кегичівської громади працівники будинку культури та переселенці організували цех, в якому шиють одяг для українських військових. Гроші на закупівлю матеріалів збирають серед жителів громади. 14 тисяч гривень заощаджень під час останнього збору передала 74-річна Валентина Гололобова — її син у квітні 2023 року зник безвісти під Бахмутом.

Як живе Валентина Гололобова, чекаючи на свого сина

Валентина живе одна у Власівці: 49-річний Михайло, який зник під час бойових дій на Донеччині, є її єдиним сином, власної родини не створив.

Син Валентини Гололобової служив в армії ще до російсько-української війни. З 2014 року брав участь в АТО, у 2022-му з першого дня повномасштабного вторгнення пішов у ЗСУ. Воював під Бахмутом. Валентина згадує: вже під час служби Михайла на Донеччині їздила його провідати.

"Він просив: "Мамо, приїдь, хоч днів два побудеш зі мною". Найняла машину, їздила туди. Напевно, його душа відчувала", — згадує Валентина Гололобова.

Михайло та Валентина Гололобови під час останньої зустрічі на Донеччині. Фото надала племінниця Валентини Гололобової

Валентина Гололобова втратила зв'язок із сином у квітні 2023 року. За її словами, з того часу Михайло вважається зниклим безвісти.

"У Бахмут Михайло третій раз пішов і не повернувся. Документи дали, що мій син зник безвісти. Шукаємо, не можемо ніде знайти — чи, може, в полоні, чи, може, загинув", — каже мати.

Михайло Гололобов. Фото надала Любов Степаненко

Як у Власівці працює цех з пошиття теплого одягу для бійців і як армії допомагає Валентина

Валентина Гололобова каже, що допомагає військовим із перших днів повномасштабного вторгнення.

"Я допомагаю: їжу готувала, птицю, коли є в мене, збираю та віддаю. І гроші даю", — говорить Валентина.

Також у Власівці до волонтерства для допомоги армії залучені і переселенці, і місцеві: у будинку культури жінки створили цех для пошиття одягу захисникам. Закупивши швейні машинки, шиють балаклави, бафи, рукавиці, шкарпетки тощо. Вони відкрили збір, щоб купити тканину. Валентина передала 14 тисяч гривень з пенсії на вироби.

Жінки роблять лекала для пошиву теплого одягу військовим у швейному цеху Власівки на Харківщині, листопад 2023 року. Фото надала Любов Степаненко

"Валентина Юхимівна така травмована — скільки місяців уже немає звістки про сина. Вона почула про збір, покликала завідувачку клуба Ірину Михайлівну та передала їй кошти", — розказала староста села Любов Степаненко.

Жінки шиють балаклави для військових у швейному цеху Власівки на Харківщині, листопад 2023 року. Фото надала Любов Степаненко

"Вони почали шити з осені 2023 року. А ще з початку повномасштабної війни вони готували захисникам, і по сьогодні ми готуємо в шпиталі, робимо свічки та передаємо на фронт. Також гроші збирали, щоб машини купляти для військових", — каже Степаненко.

Загалом майстрині відправили на фронт 1795 одиниць одягу, повідомляє староста.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube