"Захистять від вибухових хвиль". У деокупованій Балаклії на Харківщині встановлюють бетонні вуличні укриття

У деокупованій Балаклії встановлюють три захисні споруди, у них місцеві жителі зможуть сховатися від обстрілів. Кожна конструкція розрахована на 40 людей.

Про це Суспільне Харків розповів заступник міського голови Володимир Чуприн.

Вуличне укриття в Балаклії, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Одне з укриттів розташували поряд із супермаркетом. Житель Балаклії та рятувальник Владислав Леп'як приходить туди двічі на день, щоб закупити продукти.

"За місцем служби навчили: якщо є можливість, то краще сховатися", — каже Леп'як.

"Як треба — будеш бігти й ховатися. Ми й за колодязем вдома ховалися, як тут були потужні влучання", — згадує місцева жителька Валентина Гладуш.

Бетонне укриття в Балаклії, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За тиждень у Балаклії такі укриття мають облаштувати біля ринку в центрі міста, а також на залізничному вокзалі. Усі вони розташовані на відстані двох кілометрів одне від одного, розповів виконроб компанії-підрядника Михайло Павленко.

Який вигляд має укриття зсередини в Балаклії, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За його словами, захисна споруда важить 70 тонн, товщина її бетонних стін — 30 сантиметрів.

Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
"Я думаю, що ці наземні споруди цілком виконуватимуть свої функції: захистити людей від вибухових хвиль, уламків, від яких найбільше страждає мирне населення".
Михайло Павленковиконроб

Востаннє під артобстрілами Балаклія була влітку 2023 року, говорить заступник міського голови Володимир Чуприн.

"Це дуже актуально для нас, оскільки Балаклія розташована неподалік зони бойових дій — близько 80 кілометрів. Модульні укриття плануємо обладнати камерами спостереження. Також закріпимо за кожним працівників житлово-комунального сектору, щоб постійно спостерігати, може, якесь сміття буде. Щоб постійно підтримувати санітарний стан в укритті. Воно буде весь час у вільному доступі, замків жодних не буде", — пояснив Володимир Чуприн.

Заступник Балаклійського міського голови Володимир Чуприн, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Модульні бетонні укриття в Балаклії, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За його словами, встановлення модульних укриттів у Балаклії фінансують спільно з місцевого та обласного бюджетів. Яку суму надає Балаклійська міськрада — заступник міського голови не назвав: каже, ще не бачив усіх документів. Речниця пресслужби військової обладміністрації Юлія Шупенко не надала Суспільному інформацію про витрати на укриття.

Мікрорайон Селище Нафтовиків у Балаклії, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Ще одне модульне укриття Балаклійська міська рада планує поставити у мікрорайоні Селищі Нафтовиків. За даними заступника мера, там проживають близько 3 тисяч людей.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube