"Це не Tesla". У Лозовій міськрада купує електромобіль за 1,5 млн гривень

Лозівська міська рада, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Міська рада Лозової придбає електромобіль для управління житлово-комунального господарства. На це депутати заклали близько 1,5 мільйонів гривень та проводять тендер.

Це Суспільне Харків підтвердив перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков.

Хто користуватиметься електромобілем у Лозівській міськраді

Гроші на закупівлю авто виділили рішенням сесії міськради, пояснює Жидков.

"Управління займається інфраструктурою всієї громади — це 1403 квадратних кілометри. Тобто, на будь-чому не виходить добиратися. Користуватися автомобілем будуть не лише працівники управління ЖКГ, а й ті комісії, які створені на базі ЖКГ. Наприклад, комісія "єВідновлення" налічує 18 людей. У нас є пошкоджені квартири у тій же Краснопавлівці, треба туди виїхати, у Панютиному. Є законодавчо визначені терміни, там 10 днів, з того моменту як надійшла заява, ми маємо прийняти усі рішення, щоб людина могла отримати кошти. А люди кажуть: "Електричками їдьте", — каже Олександр Жидков.

Перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

За його словами, це перший автомобіль, який з'явиться в управлінні.

"Автомобіль Renault Duster, який люди бачать, це управління ЖКГ купувало для нашого підприємства "Водоканал". У цього ж підприємства була у користуванні "Волга", мабуть, 1980-1990-х років. А ми знаємо, що у нас понад 200 кілометрів водогонів по Лозовій лише. Наприклад, зараз є проблеми по водогону "Буркуча" — понад тисяча жителів сіл Кінного, Шатівки, Тихопілля, які користуються цією водою. Щоб виїхати і хоча б оглянути, потрібен якийсь транспорт. Водяники не можуть напряму його купувати, бо вони не є представниками власника. Представником власника громади є міська рада".

Чому Лозівська міськрада придбає саме електромобіль

Перший заступник Лозівського міського голови згадує, як на початку повномасштабного вторгнення в Лозовій не вистачало палива.

"Завдяки тому, що ми зробили певний запас, у нас і сміття вивозилось, і тепло подавалось, і водяники на аварії виїжджали. На сьогодні ми теж бачимо перебої з паливом: то немає дизелю, то газу. А це альтернатива — у нас є на газу автомобілі, на дизелі, є бензинові й буде електромобіль. Електромобіль завжди можна підзарядити від альтернативних джерел живлення і використовувати. Плюс, це досить значна економія коштів за обслуговування. У кого є вдома електромобіль, той скаже, що йому поїздка до Харкова обійдеться десь у 150-200 гривень, а якщо на бензині, то це 1500-2000 гривень може бути", — додає Олександр Жидков.

Службовий автомобіль Лозівської міськради, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

За даними Жидкова, до цього працівники міського Управління без компенсацій виїжджали на місця власним транспортом.

"Ми не хочемо взяти найдорожчий". Перший заступник Лозівського міського голови — про закупівлю електромобіля

Закупити планують автомобіль Volkswagen ID4 PRIME, йдеться у системі закупівель Prozorro.

"Ми хочемо взяти не найдорожчий, але й не найгірший автомобіль, щоб він окупив себе і не ламався часто. Китайські автомобілі ми не розглядаємо, бо з ними велика проблема. Клас не такий високий, це не Tesla. Це — компактний автомобіль, хотілося б повнопривідний, бо виїжджати у поля до трубопроводів і такого іншого. Тому треба, щоб такий автомобіль нарешті був в управлінні ЖКГ", — каже Жидков.

Перший заступник міського голови додає, що за результатами тендера вартість електромобіля можуть зменшити.

"Думаю, до нового року тендерний комітет розгляне подану пропозицію і визначиться, це ж буде прозоро усе. Треба робити усе: і армії допомагати, і громаду утримувати. Громада теж досить велика, тут живуть і працюють люди, працює інфраструктура. Той, хто скаржиться на сухе дерево чи тротуар, він же не каже про дрони для армії, він каже: "Мені треба тротуар, бо я там ногу підвернув", наприклад. І жодного прохання від ЗСУ немає, якого б ми не виконали".

За словами Жидкова, міськрада надала 42 мільйони гривень зі свого бюджету військовим частинам.

"І понад 22 мільйони витрачені опосередковано. У нас було 93 мільйони, ми отримали від військових в рахунок ПДФО платежів, понад дві третини з них ми витратили на військових. Я вже не кажу про те, що ми особисто, працівники виконкому раз на два місяці денний заробіток перераховуємо на ЗСУ. Майже на мільйон ми купили різного майна: це і 12 дронів", — каже Олександр Жидков.

Результати аукціону на закупівлю електромобіля в Лозівську міськраду. Скрін: Prozorro

За даними системі закупівель Prozorro, в аукціоні на електромобіль перемогло товариство "ТЕК-ТРАНС", зареєстроване в Циркунах. Вони запропонували вартість електромобіля у 1 470 000 гривень.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube