Керівник обладміністрації Олег Синєгубов назвав причиною звільнення з посади свого першого заступника Олександра Скакуна його неефективну роботу. Скакун слова колишнього начальника заперечує, каже, що працював 24/7 протягом всього вторгнення, а у відділі кадрів йому повідомили, що його звільнили за прогул навесні 2023 року: "Прогулу не було, я заявляю це твердо".
Олександр Скакун розказав Суспільне Харків, чи збирається повертатися на посаду через суд, про роботу під час війни та чим займатиметься після шести років в обладміністрації. Далі — пряма мова.
Про звільнення дізнався зі ЗМІ, звільнили — за прогул
Я був здивованим, коли дізнався про звільнення. Я як раз об'їздив мобільні вогневі групи в області по боротьбі з Shahed, які ми зараз дуже потужно робимо. Мене набрали журналісти. Я ще не знав про ситуацію, потім зі ЗМІ з посиланнями на джерела в військовій адміністрації прочитав, що мене звільнили.
Я ввечері 8 листопада прийшов в кадри, комунікував з начальником департаменту кадрів. З керівників адміністрації мені про звільнення ніхто нічого не казав. Мені сказали у кадрах, що сім місяців тому у мене був прогул, і таке дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення.
Прогулу не було, я заявляю це твердо, бо я підіймав папери, все занотовано в реєстрах. Я — юрист, я знаю, що якби навіть цей прогул був, для цієї реакції по закону було шість місяців, а не сім.
Я ще не знаю, що буду робити з цим питанням — йде війна не хочу скандалів, але мені неприємно, що я займався 24/7 війною, а мені сказали, що я в якийсь день нею не займався. Це не так. Я працював на 100%, весь віддавався роботі, нікуди не виїздив, взяв лише відпустку на свій день народження на чотири дні, бо реально вже втомився.
Я подумаю, як я буду відстоювати свої честь та гідність, бо я щодня працював на перемогу.
Суспільне Харків попросило Олега Синєгубова прокоментувати слова Олександра Скакуна про звільнення за прогул, на це він відповів: "Слухайте, я не хочу коментувати його вислів. Я хочу зазначити лише, що це рішення було свідомим за певні промахи в роботі. На моє особисте переконання, неефективність була системною. Ось і все. Спілкування з ним не припиняв.
Про роботу під керівництвом Олега Синєгубова
Конфліктів не було, але були дискусії. Точки зору на процеси не завжди збігалися. Це нормально. Все вирішувалося в робочому режимі, тож тема прогулу, як мінімум, дивна. Головне, щоб влада в регіоні загалом була ефективною, арбітр — жителі регіону.
Олександр Скакун — про роботу під час криз на Харківщині
У мене за життя було вже два кризові періоди, коли я впливав на життєдіяльність регіону. У 2014 році був період, коли не було ні губернатора, ні мера — вони виїхали з міста. Потім, коли керівник ОДА склав повноваження, був вакуум у владі регіону.
Я тоді працював в СБУ, керував процесами до призначення Ігоря Балути в плані комунікаційної роботи. Нам з позиції СБУ вдалося втримати регіон. Вже потім, коли призначили Олександра Пивовара на посаду начальника СБУ у Харківській області, а Ігоря Балуту на керівника обладміністрації, тоді ми вже почали системну роботу. Це був перший досвід де-факто керування регіоном.
Перед вторгненням п'ять місяців було питання щодо голови облради, якому НАБУ повідомила про підозру, була розбалансована робота облради. Не було міського голови, звільнили керівника ОДА, були тонкі питання про ситуацію в регіоні, які я проговорював з Офісом президента.
Мені довелося 5-6 місяців відпрацювати ситуацію як т.в.о. голови ОДА. Я вважаю, що мені вдалося поставити цей потяг на рейки. Ситуація почала рухатися системно.
Коли ситуація на Харківщині була керованою, Олега Синєгубова призначили керівником області, це було наприкінці 2021 року — за два місяці до вторгнення.
Я передав всі справи по регіону. Пам'ятаю вечір, коли ми довго сиділи, я передав всі тонкощі, всі взаємодії, всі моменти, які він повинен був зрозуміти, щоб розібратися в ситуації. Все почало працювати буквально з понеділка. Мене призначили першим заступником. Відповідав за військову, правоохоронну лінію.
Взимку 2022 року ситуація загострювалась. Ми потужно відпрацьовували з усіма видами військ, реально готувалися до вторгнення, багато працювали з прикордонниками.
Я робив акцент, що така ситуація (вторгнення РФ — ред.) можлива, ми відпрацьовували ситуацію й з теробороною. Нам вдалося всіма силами відстояти Харківщину. Результат є.
Після початку вторгнення ми щільно комунікували з оборонцями регіону, все робили, що могли, допомагали. У нас з першої секунди колапсу не було ні по паливу, ні щодо їжі тощо. Евакуювали лікарні, соціальні установи. Ризик життям після вторгнення був постійним, але це наша робота, ми повинні були працювати разом з військовими, ДСНС, правоохоронцями.
"У мене є чим займатись": Олександр Скакун — про плани після звільнення
Нам вдалося укріпити область по захисту неба від дронів, вийшли на непоганий рівень. Телефонують і мені, і військовим нашим, щоб ми по лінії ППО передавали наш досвід в цьому напрямку.
Я — полковник СБУ. Я буду виконувати свою військову місію до перемоги. У нас дуже багато роботи в регіоні, хоч він практично мирний з точки зору вторгнення, але в нас є великі ризики з точки зору ракетних ударів, ударів Shahed.
Дуже багато роботи по обороні регіону. Я в комунікації з усіма військовими був, є і буду залишатись. Зараз план такий, іншого немає. Тож у мене є чим займатись, сумно мені не буде, у мене все попереду.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube