У чотирьох селах Вовчанської громади з початку 2023 року немає світла. Що кажуть в обленерго

. Через російські обстріли на Харківщині запроваджують планові та аварійні графіки відключень електроенергії. Фото: Тетяна Кривоніс/Суспільне Харків

У Захарівці, Іванівці, Василівці й Благодатному Вовчанської громади з початку 2023 року немає електроенергії.

Про це Українському Радіо Харкова розказала жителька Іванівки Ольга Бабаєва.

Іванівка розташована за 35 км від кордону з РФ. Бабаєва каже: світло в її селі та селах поруч зникло 2 січня.

"Вовчанськ обстрілювали 1 січня, а зранку не стало світла. Приїздили електрики в сусідню Захарівку, щось робили, але світло не з'явилося після того. Ми зверталися й до начальника Вовчанської міської військової адміністрації, до очільника ОВА з листами, і до президента, і до Верховної Ради. Куди тільки не писали. І на гарячу лінію дзвонили. Одні відписки, що заміновано", — говорить Ольга Бабаєва.

"Немає світла, немає зв'язку, інтернету, води, бо її зі свердловин треба викачувати електричним насосом".

"На моїй вулиці жодного колодязя, де вручну можна води набрати. Вода на 18 метрів углиб. Ми з чоловіком пенсіонери. Назбирали на генератор по копійчині. Уся пенсія на бензин іде, щоб запустити генератор і накачати води. Ви уявляєте, як у селі? І худоба, і птиця. Вода потрібна всім. В Іванівці понад 100 людей живуть. І так в інших трьох селах", — каже жителька Іванівки.

Це вже крик душі. А влітку у спеку звариш пів літра супу — він через дві години вже скис.

Чому немає світла в Іванівці та ще трьох селах Вовчанської громади: відповідь обленерго

Ситуацію з відновленням електропостачання до Іванівки та інших сіл громади речник "Харківобленерго" Володимир Скічко називає складною.

"Всі ці села живляться повітряною лінією 35 кіловольтів, на цій лінії є пошкодження на ділянці, яка проходить уздовж кордону з РФ. На жаль, ця ділянка перебуває під вогневим контролем агресора. Тож у нас немає фізичної можливості виїхати й проводити відновлювальні роботи. Тому поки не можемо відновити електропостачання. Іншого резервного живлення, щоб замінити цю лінію, немає", — говорить Скічко.

Працівники обленерго відновлюють електропостачання. Фото: "Харківобленерго"

За його словами, енергетики пробували доїхати до пошкодженої ділянки.

"Ми постійно відстежуємо ситуацію. Як тільки нам дозволить стан справ, ми обов'язково туди виїдемо й зробимо все необхідне. Були спроби туди потрапити, приїхати спецтехнікою, виконати відновлювальні роботи, але наші бригади неодноразово попадали під обстріли. Підставляти людей під смертельну загрозу ми не можемо й не маємо права", — каже речник обленерго.

Щоб приїхати й розмістити спецтехніку, потрібно декілька годин, тому у російських військ є досить часу, щоб з безпілотника чи візуально помітити наші роботи й відкрити вогонь.

Скічко каже, що 80% Вовчанської громади на 16 жовтня зі світлом.

Начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі сказав Українському Радіо Харкова, що у Захарівці, Іванівці, Василівці й Благодатному живуть близько 400 людей.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube